RADIČOVÁ: Vyzvala strany k férovej kampani

Radičová
Foto: SITA/Miroslav Minďáš

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – K upusteniu od neférových praktík vyzvala dnes všetky politické subjekty volebná líderka SDKÚ-DS Iveta Radičová. Žiada ich, aby sa nepodieľali na praktikách, ktoré by mohli znížiť dôveryhodnosť parlamentných volieb, poprípade ohroziť dobré meno Slovenska. Reagovala tým na dnešnú tlačovú besedu premiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý na nej vyhlásil, že predvolebná kampaň na Slovensku je útočná a plná špinavostí. „Je neúnosné a neprijateľné, aby premiér Slovenskej republiky označoval Slovensko za nedemokratickú krajinu, v ktorej sa vedie nelegálna kampaň, “ zdôraznila Radičová. Ako podotkla, poškodzuje to dobré meno našej krajiny. SDKÚ-DS podľa nej vedie pozitívnu kampaň, kampaň o riešeniach ako naštartovať ekonomický rast, podporiť strednú vrstvu a navodiť spravodlivosť. „SDKÚ vedie kampaň férovo a nesiaha po špinavých praktikách,“ odkázala Ficovi.

Radičová je presvedčená, že doteraz sa v predvolebnej kampani neodohralo nič nezákonné, aj keď niektoré kroky v nej považuje za špinavé. Napríklad billboardy, ktoré boli veľmi útočné voči SDKÚ-DS, ktoré sa objavili na začiatku kampane. „Ani na to sme nereagovali negatívne,“ dodala.

Premiér Robert Fico dnes popoludní na mimoriadne zvolanej tlačovej besede tvrdil, že na Slovensku pokračuje „nelegálna kampaň“ proti strane Smer-SD, ktorej ďalším prvkom má dnes večer byť údajne lepenie nálepiek na čelné okná áut. Na nálepke je podľa neho sfalšované logo strany Smer-SD a nápis nevoľte SDĽ. „Viete si predstaviť ako zareagujú vodiči, lebo veľmi ťažko to budú zoškrabovať,“ povedal Fico. Preto požiadal ministra vnútra, aby večer zvýšili svoju činnosť policajti a proti lepeniu nálepiek zakročili. Fico tvrdil, že má zistené z reklamných agentúr, že takých nálepiek má byť 300-tisíc. Tlačová beseda bola opäť na Úrade vlády, i keď hovoril o straníckych veciach. Podľa Fica je to v poriadku, lebo na Úrade vlády pracuje.

Podľa premiéra dnes pokračuje aj distribúcia listu, písaného v jeho mene, na ktorom je jeho sfalšovaný podpis a logo Smeru. Pisateľ vo Ficovom mene nabáda voličov, ktorým záleží na ľavici, aby volili SDĽ.

Fico prišiel aj s ďalším príkladom kampane, ktorá sa mu nepáči. Spoločnosť FaxCopy, ktorú Fico spája s lídrom SaS, údajne ponúka 10-percentnú zľavu tým voličom, ktorí po voľbách donesú do predajne kompletnú sadu nepoužitých hlasovacích lístkov strán súčasnej vládnej koalície. Podobnú odmenu vraj spoločnosť sľubuje aj svojim zamestnancom. „To, čo sa teraz deje v rámci predvolebnej kampane, nemá nič spoločné s demokraciou,“ povedal Fico, podľa ktorého sa také veci môžu diať len v Urundi-Burundi, ale nie u nás.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta RadičováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana