Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Neúspešný prezidentský kandidát Radoslav Procházka hovoril o budovaní novej politickej strany. Foto: SITA/Ján Slovák
13. apríla 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(72)

Radoslav Procházka predstavil výbor svojej politickej strany

BANSKÁ BYSTRICA 13. apríla (WEBNOVINY) – Prípravný výbor vznikajúcej politickej strany poslanca Národnej rady SR Radoslava Procházku tvoria okrem neho primátorka Prievidze Katarína Macháčková a prodekanka fakulty Medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave Katarína Cséfalvayová. Procházka ho predstavil na dnešnej tlačovej besede s tým, že názov, logo aj ďalších členov strany predstaví v týždni po Veľkej noci v Prešove na oficiálnom začiatku zberu podpisov na zaregistrovanie strany. Názov strany by mal odrážať vnútorné usporiadanie aj poslanie novej strany.

Štúrovské chápanie

Pripravovaná strana má podľa Procházku nadviazať na štúrovské chápanie verejnej služby ako nástroja kultúrneho, duchovného a hospodárskeho rozvoja svojho národného a občianskeho spoločenstva. “Poslanie našej strany, ako siete spájajúcej ľudí po celom Slovensku v službe občanom, sa odráža aj v mojom návrhu na jej vnútorné usporiadanie ako siete alebo mriežky s dvoma osami. Vertikálnou osou je územný princíp, čiže rovnomerné pôsobenie vo všetkých kútoch Slovenska cez miestne a regionálne bunky. Rovnako dôležitou je ale horizontála – programová os, čiže pracovné skupiny pre desať oblastí verejného priestoru, ktoré budú diagnostikovať situáciu a pripravovať program,” povedal Procházka s tým, že nie vždy každý región potrebuje to isté a riešenia musia byť “šité na mieru” konkrétnym potrebám toho-ktorého regiónu.

Na čele regionálnych centier strany budú podľa neho stáť výrazné miestne osobnosti a vo vedení pracovných skupín budú výrazné odborné autority. Koordináciu regiónov bude mať na starosti jeden z podpredsedov strany a ďalší podpredseda bude koordinovať pracovné skupiny pre program.

Program strany

“Pani doktorka Macháčková reprezentuje schopnosť nezávislého človeka presadiť sa vo svojom regióne poctivou a aktívnou robotou. Pani inžinierka Cséfalvayová je zase prototypom toho, ako chceme, aby vyzeralo naše odborné zázemie,” povedal Procházka.

Úlohou prípravného výboru je okrem administratívnych úkonov súvisiacich so vznikom strany príprava stanov a základných rysov programu a usporiadať ustanovujúci snem. Podrobný program strany a jej kompletná personálna zostava sa predstaví pri jej registrácii, respektíve ustanovujúcom sneme. Najbližšie voľby, do ktorých sa má Procházkova strana zapojiť, budú tohtoročné komunálne voľby. “Čo sa týka našich kandidátov do komunálnych volieb, krajské mestá sú pre nás veľmi dôležité,” uviedol Procházka. Otázka, či vo všetkých postavia vlastného kandidáta, je však podľa neho predčasná.

Potenciálnych nových členov novej strany si chcú preverovať, pričom “filtračný mechanizmus” má využívať aj informácie z internetu. Ako jeden z veľmi efektívnych nástrojov Procházka spomenul Google a webstránku Ústavu pamäti národa. “Naozaj je pre nás dôležité, aby priestor dostali ľudia, ktorí sa opierajú o autoritu, ktorú si naozaj vybudovali vlastnou robotou. Ľudia so silným životným príbehom a silnou odbornou skúsenosťou,” povedal Procházka, pričom ako základ silného životného príbehu chápe uprednostnenie princípu pred osobným pohodlím.

Odporúčané články

Lajčák: Je veľmi pravdepodobné, že Procházkova kandidatúra v Bruseli neprejde Kaliňák je osobne za to, aby vláda trvala na kandidatúre Procházku za eurosudcu

Témy

Diskusia

nestranik Vrakuna, čo chceš spáchať genocídu? Už tvoje číslo nicku tomu nasvedčuje. Demokracia je o tom, že každý volič má právo bez toho, aby ho niekto nútil, či obmedzoval, povedať si svoj názor a potvrdiť ho aj vo voľbách. psychiater Procházka bude novým premiérom.. gigolo Mezenská prestaň trepať a zavolaj. prognostik Procházka bude novým premiérom. Mylan- Prestal som chodiť k voľbám, ale keď pán Kotleba postaví kandidátov, tak pôjdem a podporím len ich
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Autolike.sk

Dámskajazda

DRAN.sk

NAJKY.sk

Mňamky-recepty

najAPPKY.sk

Podnikam.sk

Byvanie je hra

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...