Rakúsko zvažuje druhý celoštátny lockdown, zažíva masívny exponenciálny rast prípadov koronavírusu

Sebastian Kurz
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Foto: archívne, SITA/AP.

Rakúsko zvažuje pre vysoký nárast počtu infikovaných prísnejšie opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu, vrátane druhého celoštátneho lockdownu.

Extrémna výzva

V pondelok to po stretnutí rady ministrov povedal kancelár Sebastian Kurz. „Čím vyšší počet infekcií, tým prísnejšie opatrenia sú potrebné,“ cituje predsedu rakúskej vlády spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Koronavírus

„Zažívame masívny exponenciálny rast. Je to extrémna výzva,“ povedal Kurz na margo pribúdajúcich infikovaných. Zároveň varoval, že situácia je veľmi vážna, a to aj pre „tých, čo tomu stále nechcú uveriť“.

Desiatky ľudí na JIS

Druhý lockdown Rakúska je podľa Kurza „konečné opatrenie“ a o jeho potrebe rozhodne situácia v nemocniciach. Cieľom prísnejších opatrení je podľa politika zabrániť preplnenosti jednotiek intenzívnej starostlivosti.

Ako informuje rakúska televízia ORF, ministerstvá zdravotníctva a vnútra v pondelok ráno oznámili, že v priebehu ostatných 24 hodín pribudlo 2 456 nových potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. V nemocnici sa pre ochorenie COVID-19 lieči 1 330 ľudí a 188 z nich je na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Celkovo v Rakúsku potvrdili 83 267 prípadov nákazy a 992 súvisiacich úmrtí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sebastian Kurz