Rančíkov Galatasaray bez šance na postup

Basketbal

BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) – Basketbalisti tureckého Galatasaray Istanbul prehrali v utorňajšom zápase 4. kola osemfinálovej J-skupiny Európskeho pohára 2009/2010 na palubovke španielskej Valencie 95:98 po predĺžení a už nemajú šancu na postup do štvrťfinále. Slovenský pivot Radoslav Rančík pôsobiaci v tureckom tíme nastúpil v základnej zostave a zaznamenal 19 bodov a 11 doskokov. Galatasaray má na svojom konte po štyroch kolách štyri prehry.

Ani druhému slovenskému zástupcovi účinkujúcemu v tejto súťaži – rozohrávačovi nemeckého Brose Baskets Bamberg Antonovi Gavelovi – sa v utorňajšom stretnutí K-skupiny nedarilo. Nemecký tím prehral na ihrisku španielskeho Bilbaa 66:76. Gavel nastúpil v základnej zostave, ale nedokázal sa strelecky presadiť. Počas viac ako 14 min strávených na palubovke si na svoje konto pripísal len jediný doskok. Bamberg má už len teoretickú šancu na postup do vyraďovacích bojov. Musel by zvíťaziť v zostávajúcich dvoch dueloch. Jeho postup je zároveň podmienený prehrou Panelliniosu vo zvyšných dvoch stretnutiach. Jediným tímom, ktorý si zatiaľ zabezpečil účasť vo štvrťfinále, je španielske Bilbao. Piate kolo v osemfinálových skupinách je na programe v utorok 2. marca. Do štvrťfinále EP 2009/2010 postúpia prvé dve mužstvá z každej skupiny.

Výsledky zápasov 4. kola osemfinálových skupín Európskeho pohára 2009/2010 v basketbale mužov:

I-skupina:

Aris Solún (Gréc.) – Alba Berlín (Nem.) 80:67 (20:17, 16:21, 16:11, 28:18)

Joventut Badalona (Šp.) – Le Mans (Fr.) 80:73 (21:23, 27:23, 8:7, 24:20)

J-skupina:

Hapoel Jeruzalem (Izr.) – UNICS Kazaň (Rus.) 82:73 (20:17, 21:15, 19:21, 22:20)

Power Elec Valencia (Šp.) – Galatasaray Istanbul (Tur.) 98:95 po predĺžení (26:20, 17:29, 21:17, 19:17 – 15:12) Radoslav Rančík (Galatasaray) nastúpil v základnej zostave a zaznamenal 19 bodov a 11 doskokov

K-skupina:

Bilbao Basket (Šp.) – Brose Baskets Bamberg (Nem.) 76:66 (21:18, 17:17, 14:13, 24:18) – Anton Gavel (Bamberg) nastúpil v základnej zostave, odohral 14:16 min a nezaznamenal žiadny bod

Benetton Treviso (Tal.) – Panellinios Atény (Gréc.) 81:85 (20:22, 18:21, 20:18, 23:24)

L-skupina:

Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) – Turk Telekom Ankara (Tur.) 76:78 (13:26, 29:8, 22:20, 12:24)

ČEZ Basket Nymburk (ČR) – Gran Canaria 2014 (Šp.) 79:71 po predĺžení (17:24, 24:10, 14:21, 14:14 – 10:2)