Razantná jazda Zuzulovej nevyšla, vo Flachau spadla

Veronika Velez Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Mikaela Shiffrin
Foto: SITA/AP

FLACHAU 15. januára (WEBNOVINY) – Americká tínedžerka Mikaela Shiffrinová sa stala víťazkou utorkového nočného slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Flachau.

Vo veku 17 rokov a 308 dní vyrovnala na deň presne doterajší rekord rakúskej legendy Annemarie Moserovej-Pröllovej ako najmladšia trojnásobná víťazka slalomov Svetového pohára.

Shiffrinová sa v tejto sezóne radovala už v tejto disciplíne aj v Aare a v Záhrebe. Američanka triumfovala s náskokom 85 stotín sekundy pred Švédkou Fridou Hansdotterovou, tretia skončila s odstupom 1,10 sekundy Fínka Tanja Poutiainenová. Shiffrinová si vo Flachau poistila vedenie v hodnotení Svetového pohára v slalome.

Slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová nedokončila 1. súťažné kolo.

Dvadsaťosemročná Bratislavčanka nastúpila so štartovým číslom päť a razantnou jazdou mala našliapnuté na výbornú východiskovú pozíciu pred druhým kolom, ale zastavil ju pád v druhej časti trate. Nedokončila ani jej krajanka Petra Vlhová.

„Vo Flachau nie je náročný kopec a treba na ňom jazdiť od začiatku naplno a riskovať. Bez toho pretekár veľa stratí a nemôže pomýšľať na popredné umiestnenie. Tentoraz mi to nevyšlo, beriem to športovo. Pre mňa už nemá význam jazdiť iba na istotu,“ povedala Veronika Zuzulová.

Shiffrinová bola po prvom kole druhá. V druhom jej na posun na najvyšší stupienok stačila tretia najlepšia jazda, keďže dovtedajšia líderka Maria Höflová-Rieschová napriek veľkému náskoku na medzičasoch riskovala a vypadla. „Druhé kolo mi sadlo výrazne lepšie ako prvé. Aj v úvodnej jazde som však išla skvele. V týchto dňoch mám skvelú formu a teším sa na ďalšie preteky. Dlho som nemohla uveriť tomu, že Maria Höflová-Rieschová nedokončila druhé kolo. Až do vypadnutia išla výborne,“ povedala pre Eurosport Shiffrinová.

Výsledky – Svetový pohár 2012/2013 zjazdárok – utorok – Flachau (Rak.):

Slalom žien – konečné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:51,45 min, 2. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,85 s, 3. Tanja Poutiainenová (Fín.) +1,10, 4. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,12, 5. Tina Mazeová (Slovin.) +1,28, 6. Bernadette Schildová (Rak.) +1,40, … Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová (obe SR) nedokončili 1. kolo

Poradie vo SP 2012/2013 (po 22 z 37 pretekov):

1. Tina Mazeová (Slovin.) 1334 bodov, 2. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 744, 3. Kathrin Zettelová (Rak.) 597, 4. Anna Fenningerová (Rak.) 590, 5. Mikaela Shiffrinová 526, 6. Lindsey Vonnová (obe USA) 504, … 14. Veronika Velez-Zuzulová 305, 84. Petra Vlhová (obe SR) 24

Poradie v hodnotení slalomu po 7 z 11 pretekov:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 436 bodov, 2. Tina Mazeová (Slovin.) 355, 3. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 305, 4. Tanja Poutiainenová (Fín.) 290, 5. Maria Höflová-Rieschová (Nem.) 279, 6. Frida Hansdotterová (Švéd.) 275, … 40. Petra Vlhová (SR) 24

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna FenningerováKathrin ZettelováLindsey VonnováMaria Höflová-RieschováMikaela ShiffrinováPetra VlhováTina MazeováVeronika Velez-ZuzulováVeronika Zuzulová