Real Madrid aj Barcelona s plným bodovým ziskom

Real Madrid

MADRID 7. februára (WEBNOVINY) – Vedúca dvojica najvyššej španielskej futbalovej súťaže v sobotňajšom 21. kole nezaváhala. Líder FC Barcelona si poradil s Getafe 2:1. Svoj šestnásty gól v sezóne už v 5. min strelil argentínsky krídelník Lionel Messi. O dvadsať minút neskôr však obranca Gerard Piqué videl červenú kartu za nechutný faul na protihráča. Druhý presný zásah „blaugranas“ pridal v 66. min španielsky reprezentant Xavi Hernández. V poslednej minúte riadneho hracieho času sa začervenalo ešte raz, keď predčasne pod sprchy putoval ďalší obranca Barcelony – Mexičan Rafael Márquez. Z následného nariadeného pokutového kopu skorigoval stav Roberto Soldado. Barcelona prišla ešte o ďalších dvoch hráčov, na predzápasovej rozcvičke sa zranil pravý bek Daniel Alves a počas stretnutia si poranil ľavý stehenný sval defenzívny stredopoliar Yaya Touré. Zápas proti Getafe bol špecifický pre stredopoliara Andrésa Iniestu, ktorý v drese Barcy zaznamenal svoj 200. štart. Na ihrisku sa po prvý raz od začiatku sezóny objavil aj argentínsky stredopoliar Gabriel Milito, ktorý sa zotavoval zo zranenia krížneho väzu. „Vždy je ťažké hrať oslabený o jedného muža. Navyše, Getafe je kvalitné mužstvo, preto to bolo dôležité víťazstvo. Bolo pekné odohrať celých 90 minút po návrate zo zranenia,“ povedal Milito.

Najväčší konkurent Kataláncov v boji o ligový primát Real Madrid si poradil s Espanyolom Barcelona 3:0 aj bez svojej najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda. Už po piatich minútach rozvlnil sieť obranca „bieleho baletu“ Sergio Ramos, ktorý využil Granerov center. V 30. min sa presadil Brazílčan Kaká, keď zužitkoval vyrazený Raúlov pokus. Pre Kaká to bol prvý gól od 7. novembra, keď skóroval proti mestskému rivalovi Atléticu Madrid. „Bolo to skvelé skórovať po siedmich zápasoch. Po zranení ešte stále hľadám svoju optimálnu formu,“ nechal sa počuť Kaká, ktorý koncom minulého roka laboroval so zranením. Bodku za stretnutím urobil v 90. min Argentínčan Higuaín. V tabuľke Primera División 2009/2010 stále vedie FC Barcelona, pred druhým Realom Madrid má päťbodový náskok.