Aktualizované: Real Madrid presvedčivo zvíťazil vo Valencii, Ronaldo premenil dve penalty

Cristiano Ronaldo
Hviezda "bieleho baletu" Cristiano Ronaldo v súboji s hráčmi FC Valencia v zápase 21. kola La Ligy. Valencia, 27. január 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 27. januára, 22:54

MADRID 27. januára (WebNoviny.sk) – Villarreal doma triumfoval nad San Sebastiánom 4:2 v sobotňajšom večernom zápase 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy 2017/2018.

„Žltá ponorka“ rozhodla už v prvom polčase, ktorý ovládla 4:1. Villarreal naplno bodoval tretíkrát po sebe a v ligovej tabuľke figuruje na piatom mieste. Naopak, Baskom sa v tejto sezóne nedarí, utrpeli štvrtú prehru v sérii a sú až na 15. priečke.

Real Madrid zvíťazil na trávniku Valencie jednoznačne 4:1. V prvom polčase sa dvoma premenenými pokutovými kopmi prezentoval portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo. Domácim sa po zmene strán podarilo znížiť zásluhou Santiho Minu. Skóre za hostí uzavreli v závere stretnutia Marcelo a Toni Kroos. Real zostáva v tabuľke na 4. mieste so ziskom 38 bodov. Valencia je tretia so 40 bodmi.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu remizovala La Coruňa na vlastnom ihrisku s Levante 2:2. Domáci sa už v prvom polčase dostali do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Adrián López a Florin Andone. Hosťom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať zásluhou dvoch zásahov španielskeho útočníka Iviho Lópeza.

La Coruňa nevyužila šancu dostať sa v tabuľke pred svojho súpera a so ziskom 17 bodov naďalej figuruje na 18. mieste. Levante je s 19 bodmi šestnáste.

La Liga – 21. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

La Coruňa – Levante 2:2 (2:0)
Góly: 19. Adrián López, 45. Andone – 80. a 84. Ivi Lopéz, ČK: 34. Borges (La Coruňa) po 2. ŽK

Valencia – Real Madrid 1:4 (0:2)
Góly: 59. Santi Mina – 16. a 38. C. Ronaldo (oba z pok. kopu), 84. Marcelo, 89. Kroos

Málaga – Girona 0:0
ČK: 78. Chory Castro (Málaga) po druhej ŽK

Villarreal – San Sebastián 4:2 (4:1)
Góly: 5. V. Ruiz, 17. Fornals, 20. C. Bacca, 34. Castillejo – 24. D. Llorente, 58. Willian José