Referendum o kvótach má pre Maďarov váhu ako o vstupe do EÚ

Chorvátsko zvážalo migrantov k maďarskej hranici
Chorváti začali zvážať migrantov autobusmi k hraniciam Maďarska. Ďalší migranti cestovali k maďarským hraniciam vlakom. Chorvátsko, 18. september 2015. Foto: SITA/AP

Budapešť 14. apríla (WebNoviny.sk) – Maďarské referendum o povinných migračných kvótach bude mať rovnakú váhu ako niekdajšie ľudové hlasovania o vstupe do Európskej únie (EÚ) a NATO. Vyhlásil to dnes v Budapešti minister riadiaci úrad vlády János Lázár.

Minister v tejto súvislosti vyslovil názor, že „Európska komisia (EK) sa snaží riešiť problém ilegálnej migrácie byrokraciou, pričom maďarská vláda demokraciou„, informovala agentúra MTI.

Nedávno zverejnený návrh EK, ktorý obsahuje aj povinné kvóty, podľa Lázára znamená rozšírenie teroristickej hrozby v Európe. „Brusel chce určiť aj to, kto bude žiť v Maďarsku,“ domnieva sa minister.

Maďarská vláda iniciovala vypísanie referenda o povinných migračných kvótach EÚ. Otázka plebiscitu bude znieť: „Ste za to, aby Európska únia aj bez súhlasu maďarského parlamentu mohla stanoviť povinné presídlenie nemaďarských občanov do Maďarska?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe János Lazar