Reitmayer bez olympijskej miestenky

OBERSTDORF 25. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Peter Reitmayer sa neprebojoval na zimné olympijské hry 2010 do Vancouveru. Na pretekoch Nebelhorn Trophy v nemeckom Oberstdorfe obsadil 16-ročný rodák z Košíc konečné 21. miesto, v redukovanom poradí krasokorčuliarov bez olympijskej miestenky bol trinásty. Reitmayer vo voľných jazdách neudržal nádejnú pozíciu z krátkeho programu, po ktorom bol medzi tými, ktorí nemali olympijskú istotu, ôsmy. Miestenku do Vancouveru si z Oberstdorfu vybojovalo šesť krasokorčuliarov.

Reitmayer v piatkovom voľnom programe nezajazdil svoju najideálnejšiu jazdu. Za svoj výkon dostal od rozhodcov v tejto časti súťaže 23. najvyššie ohodnotenie 90,06 bodu a v celkovom poradí sa prepadol. Víťazom Nebelhorn Trophy i olympijskej kvalifikácie sa stal Švajčiar Stephane Lambiel. Dvojnásobný majster sveta sa na súťažné ľadové plochy vrátil po ročnej prestávke a v Oberstdorfe, hneď očaril dvoma náročnými programami.

Slovensko má zatiaľ pre olympijské krasokorčuliarske súťaže isté jedno miesto, ktoré vybojovala medzi ženami na majstrovstvách sveta v Los Angeles Ivana Reitmayerová. V Oberstdorfe ešte o olympijský štart budú v piatok večer bojovať v športových dvojiciach Gabriela Čermanová s Martinom Hanulákom.

Výsledky – Nebelhorn Trophy v krasokorčuľovaní v Oberstdorfe:

Muži: 1. Stephane Lambiel (Švajč.) 232,36, 2. Ivan Treťjakov (Rus.) 206,23, 3. Michal Březina (ČR) 205,34, 4. Ryan Bradley (USA) 195,68, 5. Viktor Pfeifer (Rak.) 194,66, 6. Yannick Ponsero (Fr.) 187,56, … 21. Peter Reitmayer (SR) 144,51