Remišová: Problémom Slovenska nie je počet poslancov, ale spôsob ich práce

Veronika Remišová
Poslankyňa za hnutie OĽaNO Veronika Remišová Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 9. januára (WebNoviny.sk) – Problémom Slovenska nie je počet poslancov, ale spôsob, akým poslanci pracujú. Myslí si to poslankyňa Národnej rady SR za OĽaNO Veronika Remišová, ktorá to pre agentúru SITA uviedla na margo návrhu ĽSNS znížiť počet poslancov zo 150 na 100.

SaS sa bude zaoberať návrhmi na klube

„V súčasnosti vládna koalícia zmenila parlament na hlasovací stroj. Namiesto hľadania najlepšieho možného riešenia, často prakticky bez diskusie odhlasuje návrhy predkladané vládou a pozmeňujúce návrhy opozície, ktoré sa snažia zákony zlepšiť, koalícia zo zásady odmieta. Zákony sú tak nekvalitné, musia sa často meniť, čo komplikuje život podnikateľom aj ostatným obyvateľom Slovenska. Niektoré zákony musela vládna koalícia opravovať skôr, ako začali platiť,“ uviedla Remišová s tým, že návrh ústavného zákona z dielne ĽSNS nerieši zlepšenie spôsobu práce poslancov.

Mal by sa znížiť počet poslancov v Národnej rade SR?

Treba si podľa nej uvedomiť, že aj keby mal parlament iba desať poslancov, môže schvaľovať pre Slovensko katastrofálne zákony.

Po tom, čo líder ĽSNS Marián Kotleba v pondelok  na tlačovej besede apeloval na SaS, aby za návrh hlasovala, keďže v minulosti Richard Sulík tiež vyjadril vôľu znížiť počet poslancov, sa predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová vyjadrila, že všetkými návrhmi zákonov sa bude SaS zaoberať na najbližšom poslaneckom klube.

Kotleba pripomenul referendum v roku 2011

Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky za ĽSNS navrhujú zníženie počtu poslancov zo 150 na 100. Uviedol to dnes na tlačovej besede predseda ĽSNS Marián Kotleba. Dosiahnuť to chcú ústavným zákonom, na ktorého prijatie je však potrebná podpora 90 zákonodarcov.

Kotleba pripomenul, že SaS v roku 2011 uskutočnila referendum, kde sa pýtali, či obyvatelia súhlasia so znížením počtu poslancov na sto. „Kladne odpovedalo 92 percent zúčastnených občanov, teda takmer milión ľudí bolo za zníženie počtu,“ pripomenul s tým, že ĽSNS už v septembri 2016 predkladali v parlamente návrh na zníženie počtu poslancov a získal podporu len 19 hlasov.

Tiež pripomenul, že koncom decembra líder SaS Richard Sulík hovoril o znížení počtu poslancov, keďže podľa Sulíka by mali byť zákonodarcovia adekvátne ohodnotení. Preto ho Kotleba dnes vyzval, aby SaS začala byť konzistentná vo svojich činoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian KotlebaNatália BlahováRichard SulíkVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republikyOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita