Remíza Arsenalu, triumf Interu Miláno

Arsenal

LONDÝN/MILÁNO 31. marca (WEBNOVINY) – Favorizovaný Inter využil v súboji s Moskovčanmi výhodu domáceho prostredia a nad ruským nováčikom vo vyraďovacej fáze zvíťazil najtesnejším rozdielom. O jediný gól stretnutia sa v 65. min postaral po akcii Holanďana Wesleyho Sneijdera argentínsky útočník Diego Milito. V šlágri na Emirates Stadium v Londýne domáci Arsenal so šťastím remizoval s obhajcom titulu FC Barcelona 2:2. Hoci skvele hrajúci Katalánci už od úvodných minút spustili na domácu bránku ofenzívnu smršť, ich góly prišli až po zmene strán. O oba sa postaral švédsky zakončovateľ Zlatan Ibrahimovič, ktorého presné zásahy delilo od seba 23 minút. Domáci sa však zásluhou striedajúceho Thea Walcotta podarilo znížiť na 1:2 a na konečných 2:2 vyrovnával z pokutového kopu kapitán Cesc Fábregas. Odvety sú naplánované na utorok 6. apríla.

Hráči FC Barcelona sa do svojho súpera v úvode zahryzli a viackrát boli blízko k úvodnému presnému zásahu v stretnutí. Proti nim však stál domáci gólman Manuel Almunia, ktorý hneď v 2. min vytiahol dva neuveriteľné zákroky a „vymazal“ hviezdne esá Kataláncov. V 6. min mal ďalšiu veľkú šancu zverencov Pepa Guardiolu Lionel Messi, 32-ročný brankár Londýnčanov opäť čaroval. Barcelončania na ihrisku dominovali, ich nakopávané centre a okulahodiace akcie väčšinou zaváňali gólom. V 14. min mal ďalšie dve vyložené tutovky Ibrahimovič, gól však nepadol. Do 15. min hry mali Katalánci 9 streleckých pokusov, kým Londýnčania na hosťujúceho Víctora Valdésa nevystrelili ani raz. V ďalších minútach sa však osmelili aj oni – v 23. min mieril Nasri pravačkou tesne vedľa ľavej žrde bránky hostí. Potom tempo hry trochu ustalo a do šancí sa začali dostávať aj hráči Arsenalu. V 37. min bol blízko ku gólu Nicklas Bendtner, ani na dvakrát sa však nepresadil, navyše stál v ofsajde. V 44. min odvracal pred voľným Bendtnerom po prihrávke Nasriho hosťujúci obranca Carles Puyol. V tej istej minúte inkasoval po tvrdom zákroku žltú kartu Cesc Fábregas, čo pre kapitána Londýnčanov znamená, že v odvete bude svojmu mužstvu chýbať.

Všetko podstatné sa na štadióne Emirates Stadium udialo v druhej polovici duelu. Hneď po zmene strán Barcelona predsa len gólovo udrela, a to dokonca dvakrát. Švédsky reprezentant Zlatan Ibrahimovič iba niekoľko sekúnd po začiatku druhého dejstva zakončil presne po dlhom pase Gerarda Piquého a ten istý hráč pridal v 59. min aj druhý presný zásah. Po vynikajúcej kolmici Xaviho Hernándeza nedal 28-ročný zakončovateľ domácemu gólmanovi žiadnu šancu. Domáci sa dostali do útlmu, ale Barcelona to nevyužila. V 69. min dokonca inkasovala z kopačky striedajúceho Thea Walcotta, ktorý rozjasal domáce tribúny po vynikajúcej prihrávke ďalšieho mladíka Bendtnera. Domáci zvýšili obrátky a vo zvyšnom priebehu zápasu boli lepším tímom ako Barcelona. Odmeny sa dočkali v 84. min, keď z prísne nariadeného pokutového kopu vyrovnal na konečných 2:2 kapitán Fábregas, ktorému sa v závere obnovilo zranenie nohy zo sobotňajšieho ligového duelu s Birminghamom. Hostia zasa dohrávali bez vylúčeného obrancu Carlesa Puyola, ktorý videl červenú kartu práve po faule na Fábregasa.

Výsledky – streda – štvrťfinále – súhrn:

Arsenal Londýn (Angl.) – FC Barcelona (Šp.) 2:2 (0:0)

Góly: 69. Theo Walcott, 85. Fábregas (z 11 m) – 46. a 69. Ibrahimovič, ČK: 84. Puyol (Barcelona), rozhodoval: Busacca (Švajč.), 60 000 divákov