Remíza Slovana s Trnavou

AKTUALIZOVANÉ o 20:35

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Corgoň ligy 2009/2010:

NEDEĽA:

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)

Góly: 54. Masaryk – 77. R. Procházka, ŽK: 44. P. Petráš – 13. Neto, 44. Ľ. Bernáth, 50. Jakubička, 88. Kotula, rozhodovali: Chmura – Balko, Ružbarský, 8897 divákov

Slovan: Putnocký – P. Petráš, Kolčák, Dosoudil, Breznaník (63. Martins Simao) – Božič – Grendel (86. Štepanovský), J. Kozák ml., Slovák – Halenár, Masaryk

Trnava: Rybánsky – Kotula, Tiago Bernardini, Doležaj, Jakubička – P. Ďuriš (61. Kone Koro), Kopúnek, R. Procházka, Hruška (69. Súkenník) – Neto – Ľ. Bernáth

Slovanisti boli v šlágri 14. kola Corgoň ligy proti Trnave od úvodu aktívnejším tímom. V prvej veľkej šanci sa tesne pred uplynutím prvej desaťminútovky ocitol Masaryk, ktorý zachytil nepresnú strelu Halenára, ale zoči-voči Rybánskemu prestrelil. V 15. min pohrozili aj hostia, Hruškovu prihrávku po peknom prieniku z ľavej strany bezpečne stiahol Putnocký. V 19. min mohol z nenápadnej akcie otvoriť skóre hosťujúci Neto, jeho pokus spoza šestnástky jemne pohladil brvno Putnockého svätyne. V 26. min nebezpečne centroval na opačnej strane Breznaník, Grendel však spätnou prihrávkou nenašiel spoluhráča. Ďalšiu šancu úradujúceho ligového šampióna pripravil Kozák, po jeho vysunutí a Halenárovej prihrávke nedokázal zakončiť Masaryk. V 35. min vybojoval loptu v strede poľa aktívny Slovák, narazil si ju s Halenárom a poriadne natiahol Rybánskeho. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa vo veľkej príležitosti ocitol Trnavčan Bernáth, no lopta mu pri zakončení odskočila a Putnocký bol bez práce.

Druhý polčas mal rovnaký obraz ako ten úvodný. Tlak Slovana vyústil do vedúceho gólu v 54. min. Petráš po svojej individuálnej akcii našiel „uličkou“ Masaryka, ktorý zvnútra šestnástky ideálne namieril k vzdialenejšej pravej žrdi – 1:0. O tri minúty mohol vyrovnať Neto, ale „pálil“ vysoko nad. Po hodine hry to skúšal technicky Kozák, jeho pokus tesne minul ľavú Rybánskeho žrď. V 71. min mal veľkú možnosť zvýšiť na 2:0 Slovák, po jeho strele z 11 m zachraňoval trnavský brankár na čiare. Domáci kapitán následne hlavičkoval nad. V 77. min hostia z ničoho-nič vyrovnali – Neto našiel z rohového kopu hlavu Procházku, a ten sa z bezprostrednej blízkosti nemýlil – 1:1. Spartakovcom narástli krídla, v 79. min pekne zakončoval striedajúci Kone Koro. Rovnaký hráč predviedol dobrú akciu aj v 84. min, Putnocký s námahou vyrážal po jeho strele na roh. O dve minúty na to sa v stopercentnej šanci ocitol ďalší hosťujúci striedajúci hráč Súkenník, ale trestuhodne minul.

Michal Hipp (tréner Slovana): „Podľa posledných dvoch domácich vystúpení Slovana s Trnavou som pripravoval hráčov na tento duel. Predpokladal som, že hostia budú predovšetkým brániť a spoliehať sa na protiútoky. V prvej dvadsaťminútovke sme boli aktívni, Trnavu sme do ničoho nepustili. Cez prestávku som hráčov upozorňoval na to, že musia byť trpezliví a gól príde. To sa aj stalo. Chlieb sa lámal okolo 70. min, keď sme mali niekoľko šancí, no Slovák a ani Petráš neuspeli. Potom sme po sérii chýb inkasovali a v závere sme sa už nedostali do žiadneho tlaku. Futbal sa nehrá na umelecký dojem, obe mužstvá dali po góle, preto sa to skončilo 1:1.“

Ľubomír Nosický (tréner Trnavy): „S bodom som spokojný. Chcem sa poďakovať hráčom za zodpovedný prístup. Hrali disciplinovane, dodržiavali stanovené taktické pokyny. Snažili sme sa hrať zozadu a vyrážať do brejkov. Myslím si, že remíza je v konečnom dôsledku spravodlivá.

SOBOTA:

FK Senica – MŠK Žilina 0:1 (0:0)

Gól: 77. T. Oravec, ŽK: 30. Laurinc – 28. Bello, rozhodovali: Pavlík – Mókoš, Bóllo, 2142 divákov

Senica: Kamesch – Laurinc, Homola, Gajdošík, Čáp – M. Juhász (84. Victor Samb) – Piroska (79. Vrťo), Velický, I. Belák (81. Tesák) – R. Števko, Faldyna

MŠK Žilina: Dúbravka – Angelovič, Piaček, Ľ. Guldan, Patrik Mráz – Rilke (65. D. Kobylík), Adauto (90.+ Chupáč), Jež, Bello (80. Vojtuš), Vyskočil – T. Oravec

Na rozbahnenom teréne obidve mužstvá len veľmi ťažko kombinovali. V 3. min sa ocitol v stopercentnej šanci hosťujúci Bello, rozhodca však jeho postavenie posúdil ako ofsajdové. Prvú strelu vyslali domáci na Dúbravku v 9. min Velickým, no bol to skôr len propagačný pokus. Pekný futbalový moment priniesla 17. min, keď po Piroskovom centri vyrazil Faldynovu gólovú hlavičku robinzonádou Dúbravka. V 22. min sa dostal k zakončeniu po rohovom kope Juhász, ale jeho tečovanú strelu gólman hostí kryl. Líder tabuľky sa dostal do čistej šance v 29. min, po rýchlom protiútoku Angelovič vysunul Bella, no ten zoči-voči pred Kameschom neuspel a bol z toho iba rohový kop. V nasledujúcom priebehu sa hralo prevažne medzi šestnástkami a diváci videli vyrovnaný duel. V 35. min mali Záhoráci opäť gólovú šancu, po kolmici Faldynu sa v pokutovom území uvoľnil Piroska, ale mieril len do náruče brankára Žiliny. Zaujala aj hlavička domáceho Laurinca po rohovom kope.

V druhom polčase sa hra odvíjala v strede poľa, ani jedno mužstvo si nevypracovalo čistú gólovú príležitosť. Zápas rozhodla 77. min. Žilinčania nakopli z vlastnej polovice loptu na hranicu šestnástky. Obrovskú chybu spravil gólman Kamesch, keď zle vybehol a Oravec ho hlavou preloboval. Jedinú vážnejšiu šancu mali Seničania v 82. min, ale lopta po tečovanej strele striedajúceho Vrťa išla tesne vedľa pravej žrde. Zápas, ktorému by viac svedčala deľba bodov, nakoniec do víťazného konca dotiahli šťastnejší Žilinčania. Seničania sa stále trápia v koncovke, keďže už v treťom zápase po sebe nestrelili gól.

Ladislav Hudec (tréner Senice): „Ťažko sa hovorí po takomto prehratom zápase. Nemôžem však chlapcom nič vyčítať. Nezvládli sme niekoľko finálnych prihrávok, najmä tú pri prečíslení Pirosku na Števka. Kamesch síce urobil chybu, no podržal nás v iných zápasoch. Nesúhlasím s tým, že víťazstvo Žiliny je zaslúžené.“

Pavel Hapal (tréner Žiliny): „Som spokojný s výsledkom stretnutia. Chceli sme hrať kombinačný futbal, no tento terén nám to nedovoľoval. Mali sme však v prvom polčase dve tutovky a na začiatku druhého polčasu aj Adautovu šancu. Naše víťazstvo je zaslúžené. Dokázali sme totiž využiť chybu súpera. Tri body sú veľmi dôležité.“

MFK Dubnica – Tatran Prešov 1:0 (0:0)

Gól: 66. Ondráš, ŽK: 58. Farbák, 83. Ščasný (obaja Prešov), rozhodovali: Smolák – Košecký, Vindiš, 655 divákov

Dubnica: Igaz – Obert, Jánošík, Nosek, Ondráš – Gorelka (90.+ R. Straka), Držík, Šulek, E. Ľupták (42. Duga) – T. Zápotoka, Porázik (73. Masarík)

Prešov: J. Diviš – Papaj, Čep, Farbák, Ščasný – Pribula, Hanek, Piter-Bučko, Ižvolt (80. Juan Pedro) – Katona (71. Pavol Jurčo), E. Takáč (46. Belejík)

V úvodných minútach sa zastreľoval hosťujúci Ižvolt a následne po Takáčovej strele zasahoval Igaz. Katona vysunul Pribulu do behu, dubnický brankár bol však opäť pozorný. Na sériu šancí hostí nadviazali aj domáci. Ľupták hlavičkoval na Diviša, potom strieľal Gorelka a na dvakrát sa snažil skórovať aj uzdravený Obert. Hra postupne skĺzavala do priemeru. Domáci strácali ľahko lopty, súper pozbieral všetky odrazené, ale na oboch stranách bola prekážkou váhavá finálna fáza. Viazli prihrávky, hoci klzký terén ponúkal možnosti aj na streľbu z diaľky. Domáci museli už pred koncom polčasu vystriedať zraneného Ľuptáka, tréner Gergely konečne skompletizoval pôvodnú obranu aj s Obertom a Ondrášom.

V druhom polčase rozbehol prvú akciu Šulek, strieľal Gorelka a následne si to dvaja mladí Dubničania vymenili. Domáci stroskotávali na dobrej defenzíve hostí a najmä nedokázali využiť ani jednu štandardku, hoci rohov kopali neúrekom. V 65. min mohol skóre otvoriť Porázik, dostal sa k odrazenej lopte, lenže Diviša neoklamal. O minútu neskôr sa uvoľnil Gorelka a jeho center na päťku poslal do bránky Prešova Ondráš – 1:0. Z následného protiútoku mohol vyrovnať Ižvolt, do dobrej pozície sa dostal aj Katona, no ani jeden neuspel. V 78. min trafil Masarík do pravej žrde svätyne Diviša. Dubnica udržala potrebné víťazstvo, Prešov sa do vážnejšej šance nedostal.

Peter Gergely (tréner Dubnice): „Po výprasku v Petržalke bolo hráčov ťažké pripraviť. V prvom polčase boli nervózni a nehrali dobre, v druhej polovici sa ale upokojili, mali niekoľko čistých príležitostí, z ktorých jedna znamenala víťazný gól. Klobúk dolu pred chlapcami, ako sa v súčasných podmienkach na zápas pripravili a ako ho zvládli.“

Roman Pivarník (tréner Prešova): „Chceli sme uhrať priaznivý výsledok. Trúfali sme si na remízu, ba aj na víťazstvo. Chceli sme byť aktívni a dostávať sa do šancí. V prvom polčase sa to darilo, lenže Pribula a po ňom ani ďalší svoje príležitosti nevyužili. V druhej polovici sme boli miestami menej aktívni a súper nás potrestal gólom. Nedokázali sme už výsledok zvrátiť.“

DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Petržalka 3:2 (2:2)

Góly: 4., 5. a 67. Bognár – 18. F. Kiss, 44. Majtán, ŽK: 70. Hassan, 90. Boya – 36. R. Konečný, 58. Guédé, rozhodovali: Vlk – Vorel, Ádám, 5112 divákov

Dunajská Streda: Ján Novota – Nikolič, Adiaba, Boya, Kazlauskas – Helísek, Halimi (46. Seelaus), Speranza (73. Elong), Hassan – Koejoe, Bognár (85. Lénárth)

Petržalka: Jenčo – Čikoš, Šedivý, R. Konečný, Burza – F. Kiss (80. P. Sedlák), Guédé, Hílek, Tomčák – A. Hodek, Majtán

Úvod vyšiel domácim nad očakávanie, keď prvé dve vážnejšie šance premenil Bognár na dva góly. Najskôr zužitkoval v 4. min Helísekov prienik a vzápätí poslal pod brvno aj Hassanovu prihrávku z ľavej strany. Dvadsaťročný domáci odchovanec sa snažil aj o hetrik, ale v 8. min jeho prízemnú strelu Jenčo bezpečne kryl. Prvý rozruch pre Novotom znamenal Konečného pokus z uhla, bol však veľmi nepresný. V 19. min nepozornosť domácej obrany dokonale využil odchovanec DAC Filip Kiss, keď bol na jeho prízemnú strelu tesne k žrdi Novota prikrátky. O šesť minút neskôr Nikoličovu spätnú prihrávku podcenil domáci gólman a takmer pustil loptu za bránkovú čiaru. V závere prvého polčasu mali jasne navrch hostia. Ich snahu korunoval v 44. min rýchlonohý Majtán, keď unikol a pomocou žrde vyrovnal – 2:2.

Úvod druhého polčasu opäť priniesol Bognárove šance po Hassanových prihrávkach, ale najprv Konečný obetavým zákrokom zmaril tutovku domácemu mladíkovi a vzápätí Jenčo chytil jeho nebezpečnú hlavičku. V 61. min Hílek oklamal Helíska, ale zachoval sa sebecky, keď z uhla mieril iba do Novotu, hoci na jeho prihrávku čakal osamotený Guédé. Onedlho Hassan po peknej kľučke nádherným oblúčikom tesne minul ľavý horný kút Jenčovej svätyne. V 67. min nepozornosť petržalskej obrany pohotovo potrestal muž zápasu Bognár – zo 17 metrov prekvapil Jenča a jeho prudká presná strela skončila v pravom dolnom rohu – 3:2. V 76. min Burzovu jedovatú strelu spoza šestnástky bravúrne vyškriabal na roh Novota. V 79. min Bognár pripravil Koejoemu dobrú príležitosť, jeho pokus z voleja však zblokoval Burza na roh. V záverečnom tlaku hostí už domáca obrana nevyrobila ďalší chybu a s prehľadom ustrážila zaslúžene víťazstvo.

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): „Posledné výsledky Petržalky nás motivovali, preto sme vstúpili do zápasu agresívnejšie. Dostali sme sa aj rýchlo do dvojgólového vedenia, žiaľ, naši hráči si mysleli, že je po zápase. Petržalka zvýšila tempo, hrala v strede poľa agresívnejšie a zaslúžene aj vyrovnala, preto som v kabíne cez polčas zvýšil hlas. V druhom polčase sa hral otvorený futbal. Teší ma, že náš odchovanec Bognár prakticky vyhral zápas, o to viac, že nemáme v mužstve veľa domácich hráčov.“

Peter Fieber st. (tréner Petržalky): „Zápas sa ani prakticky nezačal a už sme prehrávali 0:2. Bol to ťažký moment, ale chlapci to zvládli na jednotku a pokračovali agresívne. Náš štýl priniesol aj zaslúžené vyrovnanie. V druhom polčase sa hral obojstranne otvorený futbal. Domáci dali jeden gól, my sme mali tiež šance, ale nemali sme potrebné šťastie, aby sme si zo zápasu, v ktorom sme boli hádam aj lepší, dokázali odviesť aspoň jeden bod. Treba sa vyvarovať individuálnych chýb a prídu aj lepšie výsledky.“

Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 12. M. Kuzma – 78. Piščur, ŽK: 38. Siva, 44. Sivčevič, 71. Zošák (všetci Ružomberok), rozhodovali: Matúš – Laskovský, Petríček, 2110 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Adámik, Poljovka, Savič – M. Pančík ml., Seye (79. T. Bruško), Pečovský (7. Turňa), Hučko – V. Gajdoš (61. Uškovič), M. Kuzma

Ružomberok: Smieška – P. Maslo, J. Maslo, Sivčevič, Gallo – Siva – Zošák, Řezníček (64. Lačný), Božok (89. Bielák), Ďubek (76. Ivan Kotora) – Piščur

Dukla začala od úvodných minút útočne, čo sa jej vyplatilo. Hneď prvú šancu domáci využili, keď Gajdoš pätičkou vysunul Kuzmu za obranu Ružomberka. Útočník Dukly sa z ľavej strany rútil do šestnástky, brankár hostí Smieška vybehol, ale Marek Kuzma poslal loptu povedľa neho z diaľky do siete – 1:0. Hostia museli otvoriť hru, k Piščurovi sa do útoku presunul Řezníček, no šance si nevypracovali. Naopak, bola to Dukla, ktorá mohla zvýšiť skóre. Hučko v rohu pokutového územia vycvičil obidvoch Maslovcov, no zakončil do žrde. Liptáci mohli kontrovať, po presnom centri Piščur v šestnástke hlavou poriadne natiahol Boroša. Dukla, ktorá čoraz viac hrozila z rýchlych protiútokov a brejkov, v 35. min zamestnala brankára Smiešku Gajdošovou presnou, no nie prudkou strelou.

Po zmene strán sa „Ruža“ centrovanými loptami do ohňa pokúšala dostať do šancí, čo sa jej však dlho nedarilo. Po hodine hry prišli aj príležitosti. Ďubekovu strelu v 64. min ešte Boroš kryl, o päť minút neskôr tvrdo pálil Božok takmer z 30 metrov, no lopta išla tesne nad brvno. V 70. min pohrozil hlavou po jednom z centrov Ján Maslo. Lopta však išla taktiež vedľa bránky. Najväčšiu šancu mal ten istý hráč v 74. min, keď na hranici päťky hlavičkoval tesne nad brvno. Dukla bola pod miernym tlakom a nevedela smerom dopredu nič vymyslieť. Prišiel tak vyrovnávajúci gól, keď center Petra Masla našiel v šestnástke hlavu Piščura, ktorý poslal loptu presne k žrdi – 1:1. Domácich gól prebral, vytvárali si akcie po stranách aj stredom ihriska. Tlačil ich však čas, z čoho pramenila nervozita na ich kopačkách. V 85. min však mohli ísť opäť do vedenia, keď Kuzma z pravej strany poslal peknú loptu do šestnástky Uškovičovi, ale Smieška zasahoval na čiare.

Jozef Jankech (tréner Banskej Bystrice): „Niektorí moji hráči nepodali optimálny výkon. Ružomberok nie je taký slabý súper, ako to naznačuje jeho postavenie v tabuľke. Bol to kvalitný zápas. Dali sme vedúci gól, no žiaľ, nedokázali sme pridať ďalší. Chlapcov prehra mrzí. V druhom polčase sme nemali prenechať iniciatívu súperovi. Po vyrovnávajúcom góle mal ešte šancu Uškovič, ale už nám to tam jednoducho nepadlo.“

František Straka (tréner MFK Ružomberok): „Som spokojný s našou hrou, ktorou sme sa presadzovali po blamáži v Myjave. Čiastočne sme si napravili reputáciu. Vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper. O to viac ma teší, že sme sa dokázali zdvihnúť po prvom polčase, kde sme boli aktívni, ale domáci skórovali a potom hrozili brejkami. Gól padol po našej hrubej chybe, kde došlo k nedorozumeniu nášho gólmana so stopérom. Musím však pochváliť môj tím za bojovnosť a snahu, vďaka čomu sme v druhom polčase skórovali.“

FC Nitra – MFK Košice 4:0 (2:0)

Góly: 6. a 77. Rák, 10. M. Áč, 63. Valenta, ŽK: 60. K. Kuzma, 70. Hovančík, 83. Kaminský (všetci Košice), rozhodovali: Valášek – Slyško, Kubica, 1390 divákov

Nitra: Hroššo – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, M. Áč – Glenda (76. Leško), Kóňa – Rák, I. Hodúr, Kolár (60. R. Sloboda) – Valenta (79. Šimonek)

Košice: Stefanovič – Kišš, Kaminský, R. Cicman, Dionatan Teixeira (46. Serečin) – Dobias (69. U. Matič), K. Kuzma, Hovančík – Viazanko, Milinkovič (46. Karaš) – D. Škutka

Nitra sa radovala už v 6. min. Kolár založil akciu s Valentom, ktorý prenechal loptu Glendovi. Po jeho strele z hranice šestnástky sa odrazená lopta dostala k Rákovi, ktorý nezaváhal – 1:0. Milinkovič na druhej strane nebezpečne strieľal v 8. min, ale brankár Hroššo vyrazil. Domáci sa radovali druhýkrát po Kolárovom centri, ktorý sa dostal pred Áča, a ten z 20 metrov prekonal Stefanoviča – 2:0. V 16. min opäť „pálil“ autor druhého gólu, tentoraz však tesne vedľa. Valenta sa v 19. min zbavil šikovne košickej obrany, ale pred brankárom už neuspel. V 35. min strieľal kapitán Nitry Rák z 30 metrov, no gól z toho nebol. V 41. min ponúkol Milinkovič šancu na zníženie Škutkovi, Hroššo si však udržal čisté konto.

Na rozmoknutom teréne začali Košičania druhú časť stretnutia s dvoma čerstvými hráčmi. V 50. min pohrozil Kuzma, no Hroššo loptu vytlačil. V 59. min minul z uhla strieľajúci Škutka. O štyri minúty neskôr Sloboda vysunul Valentu, ktorý poľahky upravil na 3:0. Hostia sa snažili vrátiť do zápasu, no nebezpečnejší boli stále Nitrania. Spolupráca Slobodu s Rákom viedla ku štvrtému gólu domácich, keď druhý menovaný v 77. min prestrelil Štefanovič. V závere sa už nič mimoriadne neudialo.

Ivan Galád (tréner Nitry): „Nitra po návrate do ligy nevyhrávala často 4:0. Pripravovali sme sa zodpovedne na tohto silného súpera, čo sa nám vyplatilo. Víťazstvo sme si zaslúžili, hrali sme dobre a vypracovali sme si dostatok šancí. Som rád, že môžem byť trénerom Nitry, za hráčmi budem stáť aj vtedy, keď budeme prehrávať.“

Jaroslav Galko (asistent trénera Košíc): „Môžem len pogratulovať domácim k víťazstvu, ktoré si zaslúžili. Myslel som, že triumf v pohári nás nakopne, no mýlil som sa.“