Richard Gonda sa v tejto sezóne predstaví v šampionáte GP3

Richard Gonda
Automobilový pretekár Richard Gonda. Foto: SITA/ Robert Tappert

BRATISLAVA 5. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský jazdec Richard Gonda bude v tejto sezóne pôsobiť v motoristickom seriáli GP3. Bude hájiť farby švajčiarskeho tímu Jenzer Motorsport. Informuje o tom oficiálna stránka formulového šampionátu.

„Tím je veľmi šťastný, že môže privítať Richarda na palube. Je to ďalší jazdec s obrovskými skúsenosťami. Tešíme sa na novú zaujímavú sezónu s Akashom Nandym, Óscarom Tunjom a Richardom Gondom,“ cituje portál gp3series.com slová majiteľa tímu Andreasa Jenzera.

Dvadsaťdvaročný Banskobystričan v minulom ročníku jazdil v automobilovom seriáli Renault Sport Trophy v rámci World Series by Renault a v kategóriách Prestige a Endurance skončil celkovo na druhom mieste. Cenné skúsenosti nabral aj počas testovania vo Formule Renault 3.5 a GP2. V roku 2013 sa stal šampiónom európskeho šampionátu F3 Open Cup. Predtým jazdil aj vo FIA F2 a Formule Renault 2.0.

Nová sezóna GP3 štartuje cez víkend 14. – 15. mája v Barcelone, celkovo sa uskutoční deväť podujatí. Posledné 26. – 27. novembra v Abú Zabí v SAE. Už tento štvrtok a piatok sa vo Valencii uskutočnia testy GP3 pred začiatkom nového ročníka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Gonda