Richard Müller pridal do To najlepšie Tour ďalšie koncerty

Richard Müller
Spevák Richard Müller oslávi koncom septembra narodeniny na veľkolepej party. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 28. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák Richard Müller pridal ďalšie koncerty do svojho turné To najlepšie. K naplánovaným vystúpeniam v máji a júni pribudli dve predstavenia a koncertná šnúra bude pokračovať aj v októbri a decembri. Slovenská časť To najlepšie Tour sa začne 15. mája v Levoči. Rodák z Hlohovca sa potom predstaví v ďalších 27 slovenských mestách.

„Som rád, že o moje koncerty je stále taký veľký záujem. Tentoraz budem spievať moje piesne v šansónových úpravách. Sme vynikajúco zohraní s kapelou. Ku klarinetu, flaute či kontrabasu, teraz pribudol basgitarista Martin Gašpar, z čoho mám veľkú radosť. Kontrabas je totiž naozaj úžasný nástroj a Martin je famózny hudobník. Ešte stále, našťastie, dokážem nachádzať spôsob, ako interpretovať veci inak ako doteraz,“ povedal Richard Müller, ktorý na turné predstaví v nových aranžmánoch hity ako Milovanie v daždi, Rozeznávám či Koniec sveta, ako aj menej známe skladby.

„Niektoré spievam už vyše 20 rokov a stále sa mi zdajú aktuálne. Vôbec ich nepovažujem za nejaké staré vykopávky. Mám aj novinky, ktoré však ešte nedozreli a cítim, že ich ešte treba dopracovať. S piesňami je to zvláštne. Niektoré sa na začiatku ani veľmi neujali a neskôr sa z nich stali hity. Jednoducho, publikum je nevyspytateľné. Konečný repertoár koncertov ešte dolaďujeme, ale viem naisto, že chcem ponúknuť rôznu zmes,“ dodal spevák.

Päťdesiatštyriročného interpreta bude na turné sprevádzať kapela v zložení Peter Markuljak (gitara), Matej Benko (klávesy), spomínaný Martin Gašpar (kontrabas), Michal Žáček (dychové nástroje) a Juraj Kuchárek (bicie).

Richard Müller počas kariéry spolupracoval napríklad s Petrom Hapkom, Milanom Lasicom, Ivou Bittovou, Ivanom Táslerom, Andrejom Šebanom či Marcelom Buntajom. Medzi jeho najväčšie hity patria aj skladby ako Cigaretka na 2 ťahy, Spočítaj ma, Tlaková níž, Nočná optika, Štěstí je krásná věc, Po schodoch, Baroko alebo V tom istom meste. Zatiaľ naposledy uviedol na trh album Sociální síť (2015), na ktorom spolupracovali Michal Horáček a Michal Pavlíček. So skupinou Fragile vydal nahrávky Hlasy (2013) a Hlasy 2 (2014).

Termíny Richard Müller – To najlepšie tour:

Jarná časť:

15. mája – Levoča

16. mája – Stará Ľubovňa

17. mája – Bardejov

18. mája – Brezno

20. mája – Námestovo

31. mája – Levice

6. júna – Nové Zámky

7. júna – Šaľa

8. júna – Senica

9. júna – Topoľčany

15. júna – Žiar nad Hronom

16. júna – Rimavská Sobota

Jesenná časť:

1. októbra – Michalovce

2. októbra – Košice

3. októbra – Prešov

4. októbra – Poprad

5. októbra – Liptovský Mikuláš

8. októbra – Lučenec

9. októbra – Banská Bystrica

10. októbra – Zvolen

11. októbra – Piešťany

18. októbra – Trnava

5. decembra – Nitra

8. decembra – Žilina

9. decembra- Ružomberok

10. decembra – Martin

11. decembra – Prievidza

13. decembra – Trenčín

Informácie pochádzajú od Nory Krchňákovej z agentúry Propaganda House a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal HoráčekRichard Müller