Robert Downey Jr. dostane MTV Generation Award

Ironman, Tony Stark, Robert Downey Jr
Robert Downey Jr ako Tony Stark. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. apríla (WEBNOVINY) – Americkému hercovi Robertovi Downeymu Jr. udelia MTV Generation Award. Štyridsaťdeväťročný rodák z New Yorku sa tak pripojí k hviezdam ako Mark Wahlberg, Johnny Depp, Reese Witherspoon či Jim Carrey, ktorí toto ocenenie získali v minulosti.

V nedeľu 12. apríla mu cenu počas udeľovania MTV Movie Awards v Los Angeles odovzdajú jeho kolegovia z očakávanej snímky Avengers 2: Vek Ultrona, Chris Evans, Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo a Jeremy Renner.

Robert Downey Jr. - 1,2 miliardy dolárov
Foto: SITA/AP

„Počas svojej kariéry Robert Downey Jr. očaroval divákov ľudskosťou, ktorú vnášal do úloh ako napríklad Charlie Chaplin, Sherlock Holmes a Tony Stark,“ uviedol prezident MTV Stephen Friedman.

„Je úžasný herec a ikona Hollywoodu a sme hrdí, že prostredníctvom Generation Award oceníme jeho ohromnú vášeň a talent,“ doplnil. Počas odovzdávania MTV Generation Awards si Comedic Genius Award prevezme herec Kevin Hart.

Robert Downey Jr.

je známy napríklad ako detektív Sherlock Holmes zo snímok Sherlock Holmes (2009) a Sherlock Holmes 2: Hra tieňov (2011) či ako miliardár Tony Stark a jeho superhrdinské alter ego Iron Man, ktorého si zahral v troch samostatných snímkach z rokov 2008, 2010 a 2013 a taktiež vo filmoch Avengers: Pomstitelia (2012) a Avengers 2: Vek Ultrona.

Posledné menované dielo uvedú do slovenských kín 30. apríla. Účinkoval aj v komediálnej dráme Skvelí chlapci (2000), mysterióznom trileri Gothika (2003), kriminálnej snímke Kiss Kiss Bang Bang (2005), historickej dráme Dobrú noc a veľa šťastia (2005), životopisnej romantickej dráme Príbeh jednej vášne (2006), mysterióznej krimi Zodiac (2007), komédii Deadline (2010) či hudobnej životopisnej snímke Sólista (2009).

Vlani sa predstavil v dráme Sudca a komédii Chef. V roku 1993 ho nominovali na Oscara za titulnú úlohu v životopisnej dráme Chaplin (1992) a v roku 2009 za vedľajšiu úlohu v akčnej komédii Tropická búrka (2008). Magazín Forbes ho vlani zaradil na prvú priečku rebríčka najlepšie platených hercov.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.aceshowbiz.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Charlie ChaplinChris HemsworthJeremy RennerJim CarreyJohnny DeppMark WahlbergReese WitherspoonRobert Downey Jr.Scarlett Johansson