Róbert svoju manželku zastrašoval, ponižoval, fackal a opľúval. Pôjde na sedem rokov do väzenia

Domáce násilie
Foto: ilustračné, Thinkstock.

BANSKÁ BYSTRICA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Trest sedem rokov odňatia slobody nepodmienečne za týranie manželky uložil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 45-ročného Róberta Serediaka zo Zvolena. Manželku Oxanu týral Serediak do októbra minulého roka, keď ho polícia zadržala.

Serediak sa s o štyri roky mladšou Oxanou nasťahovali do rodinného domu vo Zvolene v roku 2011. Odvtedy jej opakovane spôsoboval fyzické a psychické utrpenie. Zastrašoval ju, ponižoval, fackal a opľúval, pričom ju častoval výrazmi „Ukrajinka prašivá, suka smradľavá“.

Týranie vyvrcholilo 30. októbra minulého roka, keď bezdôvodne začal hádku a napadol ženu päsťami. Keď začala krvácať z nosa a šla sa umyť do kúpeľne, opäť jej vulgárne nadával a ťahal ju za vlasy. Hrozil, že jej rozbije telefón, ktorým chcela privolať políciu. Podľa súdu Serediakovo konanie dosiahlo vyšší stupeň bezcitnosti a krutosti.

Senát Okresného súdu vo Zvolene uznal Serediaka za vinného zo zločinu týrania blízkej osoby a vymeral mu osem rokov odňatia slobody nepodmienečne. Súčasne mu uložil povinnosť podrobiť sa protitoxikomanickému liečeniu v rozsahu, ako to bude potrebné.

Proti rozsudku sa Serediak odvolal s tým, že priznal „nejakú hádku“, ale poprel, že by bol Oxanu týral, bil a ponižoval. Žiadal oslobodiť, resp. mimoriadne znížiť trest, pretože s manželkou majú dve maloleté deti a chce sa o ne starať. Odvolací senát vinu za týranie potvrdil, ale trest zmiernil z osem na sedem rokov.

Serediak si ho odpyká v ústave so stredným stupňom stráženia, pretože v minulosti už bol desaťkrát trestaný. Prítomná manželka na rozdiel od prípravného konania vyhlásila, že nikdy nebola týraná a prvostupňový verdikt označila za nespravodlivý.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Krajský súd Banská Bystrica