Rodina je pre mňa najdôležitejšia, tvrdí Hugh Jackman

Hviezdy 32. Oscar Nominees Luncheon
Herec Hugh Jackman Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Austrálsky herec Hugh Jackman vyhlásil, že rodina je pre neho zďaleka najväčšou prioritou.

Kariéra, sláva i bohatstvo totiž môžu byť dočasné, no manželka Deborra-Lee Furness a deti mu dávajú pocit stability.

„Debs má silu a veľa odvahy. Je veľmi disciplinovaná. Na našej rodine mi záleží viac ako na čomkoľvek inom, a to myslím doslova. Keď som v roku 2009 moderoval udeľovanie Oscarov, položil som si ruku na srdce. To bolo znamenie pre Debs, pripomienka, že na tomto záleží a že všetko ostatné – ceny, peniaze a sláva – môže prísť a odísť. Niekedy budem hviezdou mesiaca, inokedy nie. Ale záleží mi na Debs a na deťoch,“ uviedol v rozhovore pre nedeľník Sunday Telegraph.

Dvojica má spolu dve adoptované deti, 13-ročného syna Oscara a osemročnú dcéru Avu.

„Vždy sme plánovali a dúfali v adoptované aj biologické deti. Ale dopadlo to tak, že sme biologické deti nemali,“ povedal 44-ročný herec, podľa ktorého bolo zistenie, že nemôžu mať potomkov, veľmi bolestivé.

Obrazom: Sexi herec Hugh Jackman

Hugh Jackman sa stal slávnym vďaka Wolverinovi zo série filmov o mutantoch X-Men (2000, 2003, 2006) a samostatnej snímky o jeho hrdinovi X-Men Origins: Wolverine (2009). Ako Wolverine sa tento rok predstavil aj v rovnomennej snímke, ktorá mala v slovenských kinách premiéru 25. júla, a túto rolu si zopakuje aj vo filme X-Men: Days of Future Past. V minulosti si zahral napríklad aj vo filmoch Swordfish: Operácia Hacker (2001), Van Helsing (2004), Fontána (2006), Dokonalý trik (2006), Austrália (2008), Real Steel: Oceľová päsť (2011) alebo v romantickej komédii Kate a Leopold (2001), za výkon v ktorej ho prvýkrát nominovali na Zlatý glóbus. Ten získal až za stvárnenie Jeana Valjeana vo filmovom muzikáli Bedári (2012), pričom za túto rolu ho nominovali aj na Oscara.

Herec známy svojím vypracovaným telom, ktorý je tiež zdatným spevákom a tanečníkom, bol v roku 2009 moderátorom 81. ročníka udeľovania Oscarov. Magazín People ho v roku 2008 vyhlásil za najpríťažlivejšieho muža na svete. Od roku 1996 je jeho manželkou o 13 rokov staršia Deborra-Lee Furness.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Hugh Jackman