Rozhodca v zápase Slovana proti MŠK Žilina nepochybil. Podľa SFZ bol druhý pokutový kop nariadený správne

Michal Tomič, Erik Daniel, MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, Fortuna liga
Zľava: Michal Tomič z MŠK Žilina a Erik Daniel z ŠK Slovan Bratislava počas zápasu 6. kola základnej časti Fortuna ligy. Bratislava, 25. august 2019. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Rozhodca Peter Ziemba nepochybil. Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) potvrdila, že pokutový kop v prospech Slovana Bratislava v nedávnom súboji s MŠK Žilina vo štvrtej minúte nadstaveného času bol správne nariadený.

Útočník Slovana Rafael Ratao z bieleho bodu vyrovnal na konečných 2:2 a Žilina doslova v posledných sekundách zápasu prišla o víťazstvo na trávniku obhajcu titulu.

„Komisia rozhodcov sa po dôkladnej analýze daného momentu stotožnila s rozhodnutím pozorovateľa rozhodcov. Rozhodnutie o pokutovom kope bolo správne. Slebodník pridržal Medveděva za ruku. Brániaci hráč narušil pohyb útočiaceho a týmto zmaril sľubnú akciu súpera. Došlo k priestupku zo strany brániaceho hráča,“ vysvetlil Marián Ružbarský na facebookovom profile Šport v RTVS

V sobotňajšom súboji na Tehelnom poli boli nariadené dovedna tri pokutové kopy, dva v prospech Bratislavčanov a jeden pre Žilinčanov.

Po 2. kole skupiny o titul v nadstavbovej časti Fortuna ligy je Slovan Bratislava suverénne na čele tabuľky s náskokom 11 bodov pred FK DAC 1904 Dunajská Streda. Tretí MŠK Žilina zaostáva o 17 bodov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rafael Ratao
Firmy a inštitúcie MŠK ŽilinaSFZ Slovenský futbalový zväzŠK Slovan Bratislava