Vodička na Sharane spôsobila hromadnú nehodu, prešla do protismeru a zrazila sa s piatimi autami (foto)

Dopravná nehoda
Vodička na Volkswagene Sharan prešla s vozidlom do protismeru. Foto: www.facebook.com

Nedostatočné venovanie sa vedeniu vozidla bolo zrejme príčinou hromadnej nehody šiestich áut v okrese Rožňava.

Ako informuje košická krajská polícia na sociálnej sieti, v piatok popoludní 34-ročná vodička z Rožňavy na Volkswagene Sharan prešla s vozidlom do protismeru a následne sa zrazila s piatimi autami. Na mieste všetkých účastníkov dopravnej nehody podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom.

Žena narazila do piatich áut

Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Jaroslav Ličák, vodička Sharanu viedla vozidlo v smere od obce Slavec na obec Brzotín, pričom po prejdení miernej pravotočivej zákruty prešla s vozidlom do protismeru a bokom narazila do nákladného vozidla značky DAF, ktoré viedol 53-ročný muž z Košíc. Následne v protismere narazila do ľavej bočnej časti protiidúceho vozidla značky Citröen Jumper, za volantom ktorého sedel 47-ročný vodič z Košíc.

„Vtedy už neovládateľné vozidlo Volkswagen Sharan sa na ceste dostalo do točivého šmyku a narazilo do ľavej bočnej časti ďalšieho protiidúceho vozidla značky Peugeot Boxer, ktoré riadil 18-ročný vodič. Po náraze vozidlo Volkswagen Sharan, ktoré bolo stále v točivom šmyku, narazilo do ľavej prednej časti za ním idúceho vozidla značky Citröen Berlingo, ktoré šoféroval 41-ročný muž z okresu Trebišov,“ priblížil nehodu Ličák.

Vodička sa pri nehode zranila

Toyota Auris so 40-ročným vodičom z okresu Košice okolie bolo v poradí piate a posledné, do ktorého neovládateľný Sharan narazil.

Pri dopravnej nehode sa vodička Volkswagenu zranila. Škoda na motorových vozidlách bola predbežne vyčíslená na sumu 30-tisíc eur.

Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Dopravná nehoda
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR