RTVS má schválený rozpočet na ďalší rok, má priniesť zaujímavý a hodnotný program

RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Foto: ilustračné, SITA/Tomas Halasz.

Rozpočet Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) počíta na rok 2021 s výdavkami v celkovej výške 140 miliónov eur. Na štvrtkovom rokovaní o tom rozhodla Rada RTVS, ktorá rozpočet pre budúci rok schválila.

Zníženie výdavkov na výrobu

Naším najvýraznejším zdrojom príjmov budú opäť peniaze vyzbierané z úhrady za služby verejnosti, kde je však medziročný pokles príjmov o zhruba 900-tisíc eur,“ povedala na zasadaní rady ekonomická riaditeľka RTVS Radka Doehring.

Rozpočet ráta so znížením výdavkov na výrobu vo výške 4,2 milióna eur. O dva milióny eur sa zníži rozpočet na výrobu vlastných programov, o 1,8 milióna výdavky na športové programy a zníženie 400-tisíc eur súvisí s výrobou spravodajstva a publicistiky.

Tri televízne programy a deväť rozhlasových staníc

Som rád, že sa podarilo schváliť rozpočet RTVS na nasledujúci kalendárny rok. Ide o základný pilier pre programovú tvorbu v rámci televízneho a rozhlasového vysielania a verím, že v budúcom roku prinesieme zaujímavý a hodnotný program pre všetky skupiny našich divákov a poslucháčov v rámci nášho verejnoprávneho záväzku,” uviedol pre agentúru SITA generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník. Dúfa, že rok 2021 bude menej ovplyvnený pandémiou, uľahčí každodenný život a RTVS umožní väčšie možnosti v rámci televíznej a rozhlasovej tvorby.

RTVS počíta v roku 2021 s tromi televíznymi programovými službami a deviatimi rozhlasovými stanicami. Rozpočet pripravila konzervatívne, čo znamená, že v oblasti príjmov zatiaľ neráta s príjmami z reklamy, ktoré sa viažu na tri veľké športové udalosti, ktoré sa očakávajú v roku 2021. Sú nimi Olympijské hry v Tokiu, majstrovstvá Európy vo futbale a majstrovstvá sveta v hokeji.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav RezníkRadka Doehring