RTVS odvysiela koncom roka tri nové filmy o Winnetouovi

Televízor
Foto: Ilustračné foto, www.shutterstock.com

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) uvedie od 26. do 28. decembra na Jednotke tri nové televízne snímky o Winnetouovi, ktoré nakrútil nemecký filmár Philipp Stölzl. Ako na utorkovej tlačovej konferencii uviedol generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, filmy s podtitulmi Nový svet, Tajomstvo strieborného jazera a Posledný boj uvidia diváci na Slovensku iba 24 hodín po ich premiére na RTL.

Súčasťou televízneho programu RTVS počas adventu a zimných prázdnin budú aj premiéry rozprávok Zázračný nos a Prisľúbená princezná, nový sedemdielny večerníčkový seriál s názvom Drobci, snímky ako Čo sme komu urobili? (2014), Vlk z Wall Street (2013), St. Vincent (2014), Vojtech (2015), štvrtá sezóna krimi seriálu Sherlock (2010) či projekt Slovensko 2016 Advent.

V rámci neho sa od 28. novembra do 16. decembra uskutoční pätnásť adventných koncertov interpretov ako Iva Bittová, Zuzana Smatanová, Anita Soul, Mária Podhradská, Svetlana Rymarenko, Preßburger Klezmer Band či Sendreiovci. Posledný z tejto série koncertov sa uskutoční v priestoroch Slovenského rozhlasu v Bratislave, pričom bude venovaný tvorbe slovenského skladateľa Svetozára Stračinu.

V rozhlasovom vysielaní uvedie RTVS napríklad 18-dielnu hru Pán prsteňov, rozprávky Princezná v ježovej koži, Posledný jednorožec a Snehulienka či množstvo vianočných koncertov vrátane vystúpení Jany Kirschner či koncertu Slovenského rozhlasu a Českého rozhlasu, na ktorom vystúpia aj Elán, Jana Kirschner, Robo Grigorov alebo Jiří Korn. RTVS taktiež predstaví dve nové vianočné piesne, ktoré nahrali Jana Kirschner so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu a Miro Jaroš s Detským a dievčenským speváckym zborom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita SoulIva BittováJana KirschnerMiro JarošRobo GrigorovVáclav MikaZuzana Smatanová
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska