RTVS prináša interaktívnu reláciu pre študentov Čo ja viem

RTVS
Budova RTVS Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) – Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) prináša interaktívnu zábavno-súťažnú reláciu Čo ja viem. V novom televíznom formáte budú proti sebe súťažiť tri známe osobnosti a konkurovať im bude ďalších dvesto vysokoškolských študentov.

Okrem toho si svoje vedomosti budú môcť preveriť aj samotní diváci, a to prostredníctvom mobilnej aplikácie, ktorú si zadarmo stiahnu do svojho smartphonu či tabletu. Ide pritom o jedinečný prvok, ktorý sa na Slovensku ešte nerealizoval.

„Je to nový formát, ktorý je pre mladšieho a progresívnejšieho diváka,“ zhodnotil na tlačovej besede riaditeľ RTVS Václav Mika. Ako neskôr uviedol, RTVS už nie je recyklátorom, ale posúva sa ďalej, čo dokazuje aj relácia Čo ja viem.

Cieľom znalostného kvízu, ako reláciu Čo ja viem tiež označujú, je vyhrať peňažnú odmenu pre vopred určenú charitatívnu organizáciu či človeka v núdzi. Pokúsia sa o to známa osobnosť a študent, ktorí v základnom kole pozostávajúcom z piatich blokov po desať otázok získajú najviac bodov. Otestovať sa budú môcť aj diváci. Mobilná aplikácia okamžite zaznamená ich bodové skóre.

RTVS reláciu Čo ja viem spúšťa v piatok 4. apríla na Jednotke. Celkovo by mala odvysielať 13 epizód. Moderovať ich bude Marcel Merčiak.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Václav Mika
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska