Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štefan hríb
Foto: SITA//Michal Burza
13. januára 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

RTVS už neche súčasnú Hríbovu Lampu, s tvorcami rokuje

BRATISLAVA 14. januára (WEBNOVINY) – Na základe viacerých problémov so spoločnosťou W Press nechce Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ďalej spolupracovať so spoločnosťou W Press, a. s. ako s dodávateľom diskusnej relácie Pod lampou s moderátorom Štefanom Hríbom.

Televízia odmieta politické tlaky

RTVS však zároveň “v týchto dňoch oslovila tvorcov relácie Pod lampou na rokovanie o potenciálnej spolupráci inou formou”, agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Dominika Šulková. RTVS v tejto súvislosti odmieta akékoľvek politické tlaky a pripomína, že generálny riaditeľ Václav Mika formát opakovane na viacerých úrovniach obhajoval.

Ako sa ďalej uvádza v stanovisku, “RTVS vyvinul maximálne úsilie, aby dohodou o urovnaní uzatvoril konkrétne dôsledky škody v spolupráci medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s., pri dodávaní formátu Pod lampou.”

Pokuta za diskusiu o Cervanovej

Myslí pod tým pokutu 50-tisíc eur, ktorú RTVS vyrubila Rada pre vysielanie a retransmisiu a potvrdil aj Najvyšší súd SR za Večer pod lampou s diskusiou o kauze Cervanová v júni 2011. “Zdôrazňujeme, že RTVS k tejto záležitosti pristúpila maximálne ústretovo, pretože k škode, ktorá vznikla, uplatnila najnižšiu možnú zmluvnú pokutu pre W Press. Pokuta mohla byť až vo výške 10-tisíc eur a namiesto toho bola iba tisíc eur. Dohoda o urovnaní nebola jednostranným aktom, ale súčasťou konsenzu oboch zmluvných strán,” konštatuje sa ďalej v reakcii RTVS.

Podľa zmluvy medzi RTVS a spoločnosťou W Press, ktorá reláciu pre RTVS vyrába, prípadné pokuty zaplatí ten, kto vyrába program a nie RTVS.

Verejnoprávna rádiotelevízia zdôrazňuje, že dohodu s vedením W Press uzavreli “s vedomím, že spoločnosť W Press, a. s. má uzatvorené zmluvné poistenie na tento typ spôsobených škôd, o čom Štefan Hríb na rokovaní informoval a RTVS mu tento poistný nárok písomne potvrdila. Týmto boli vyriešené problémy z minulosti, vo väzbe na formát Pod lampou medzi RTVS a spoločnosťou W Press, a. s. Napriek tejto dohode spoločnosť W Press, a. s., bez toho, aby o tomto kroku mala RTVS akúkoľvek vedomosť, použila túto dohodu na marketingové a obchodné ciele smerom k širokej verejnosti a svojim čitateľom. Je pre nás absolútne neprijateľné, aby RTVS ako nezávislá verejnoprávna inštitúcia bola takýmto spôsobom spájaná s komerčnými vydavateľskými aktivitami spoločnosti W Press”.

Odporúčané články

Budova RTVS sa už čoskoro vyľudní, Mika za ňou smútiť nebude Najväčší úspech RTVS je spravodajstvo, myslí si Václav Mika

Témy

Diskusia

ahjoj to je podarena particka - taka lampova Izidor ani sa ti nečudujem, sú to relácie pre takých ako ty. Normálni inteligentní občania takéto hovadiny nepotrebujú. REpreco dnes 13:12 Nechcem ti vyhovárať protificovské názory. Ale nemal by si nimi až tak posadnutý, že tu vypisuješ takéto kecy. Práve Fico nemá žiadne zábrany sa posadiť voči komu do diskusie, lebo má dobré rétorické schopnosti, ktorými zmetie každého protivníka.... Rastislav 1 mne sa hríbová relácia Pod lampou veľmi páči. Pravidelne ju sledujem. sedma Velmi presne si to napisal. Ty co tu kydaju na Hriba jeho relacie nesleduju preto vypisuju take klamstva. Ja ako koncesionar chcem aby relacia pokracovala dalej ale je to asi iba zbozne prianie lebo RTVS pod vedenim Miku ma strasne...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...