Halepová chce hrať len v Európe. Odmietla US Open, ale ukáže sa aj v čínskom Šen-čene

Simona Halepová Rumunka
Foto: AP Photo/Christophe Ena, File

Simona Halepová tento rok s určitosťou nebude hrať na US Open v New Yorku. Rumunské médiá priniesli informácie, že v prípade, ak sa rozbehne tenisová sezóna, ženská svetová dvojka sa nepredstaví na turnajoch mimo Európy.

Jedinou výnimkou by mohli byť novembrové majstrovstvá sveta WTA Championships v čínskom Šen-čene. Informuje o tom rakúsky web orf.at.

Turnaje WTA

Dvadsaťosemročná Rumunka okrem US Open vynechá aj turnaje WTA vo Washingtone, Cincinnati a tiež v Pekingu a Wu-chane. Platí to v prípade, že vedenie ATP, WTA a ITF obnovia sezónu na hlavných okruhoch po pandémii koronavírusu, ktorá je oficiálne zastavená do konca júla. A to ešte nie je isté, či sa bude hrať pred divákmi alebo bez nich.

Viac o téme Koronavírus

„Neviem si predstaviť, ako bude fungovať tenis bez fanúšikov,“ uviedla Halepová v narážke na schválenie konania US Open v pôvodnom termíne 31.8. – 13.9., ale bez diváckej kulisy.

Užívala si prestávku

Bývalá svetová jednotka a úradujúca wimbledonská šampiónka si podľa vlastných slov doteraz zväčša užívala prestávku od súťažného tenisu. Pre rumunské médiá dokonca povedala, že v dobrovoľnej izolácii nebola aktuálne dva mesiace, ale už vyše šesť rokov predtým, čo pravidelne brázdi svetové turnaje s raketou v ruke.

„Žila som šesť rokov v izolácii, iba tréningy, hotely a turnaje. Napadlo mi, že by to chcelo niečo zmeniť v živote, aby som sa mohla rozvíjať po osobnostnej aj emocionálnej stránke. V skutočnosti som podriadila šesť rokov tomu, aby som sa mohla stať jednotkou a teraz som sa pristihla pri uvažovaní, že môžem byť šťastná aj bez tenisu,“ prezradila Halepová pred mesiacom pre agentúru Agerpres.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Simona Halepová