Rusi neveria, že na východe Ukrajiny sú ich vojaci

Ruskí vojaci
Vladimir Putin nariadil Federálnej bezpečnostnej službe (FSB), aby posilnila ochranu hranice s Ukrajinou s cieľom zabrániť jej ilegálnemu prekračovaniu. Foto: SITA/AP

MOSKVA 28. novembra (WEBNOVINY) – Väčšina Rusov neverí obvineniam z prítomnosti ruských vojakov na strane povstalcov na východe Ukrajiny. Vyplýva to z prieskumu inštitútu Levadovo centrum, ktorý jeho výsledky zverejnili vo štvrtok.

Z nich vyplýva, že viac ako 50 percent respondentov verí tvrdeniam Kremľa, ktorý popiera zapojenie svojich vojakov do ozbrojených stretov s ukrajinskými vládnymi silami. Ak by sa však preukázal opak, 45 percent opýtaných by to prijalo s uspokojením. Štvrtina spomedzi 1600 opýtaných tvrdeniam prezidenta Vladimira Putina a vlády neverí a zastáva názor o prítomnosti vojakov ruskej armády na nepokojnom východe Ukrajiny.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Západné krajiny spolu s ukrajinskou vládou a NATO dlhodobo obviňujú Rusko z posielania vojakov a ďalšej pomoci povstalcom na východe susednej krajiny. Ruská vláda to popiera a argumentuje, že nemá kontrolu nad prípadnými dobrovoľníkmi so záujmom o podporu separatistov. Tí povstali proti vláde v Kyjeve po februárovom páde vlády prezidenta Viktora Janukovyča. V súčasnosti platí na území prímerie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom