Rusi reagujú na akcie NATO, zvýšia svoju bojaschopnosť

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin. Foto: Grigorij Dukor/Pool photo via AP

MOSKVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Rusko musí zvýšiť svoju bojaschopnosť v reakcii na „agresívne akcie“ NATO pri ruských hraniciach, vyhlásil v stredu šéf Kremľa Vladimir Putin. Informovala o tom agentúra Reuters.

Putin vo svojom prejave v Štátnej dume – pri príležitosti 75. výročia útoku nacistického Nemecka na Sovietsky zväz – kritizoval Západ za jeho neochotu budovať spolu s Ruskom „moderný, bezblokový systém kolektívnej bezpečnosti“.

„Rusko je otvorené diskusii o tejto dôležitej otázke a neraz ukázalo ochotu viesť dialóg… Ale rovnako, ako sa to stalo v predvečer druhej svetovej vojny, nevidíme pozitívnu reakciu v odozve… Naopak, NATO posilňuje svoju agresívnu rétoriku a agresívne akcie v blízkosti našich hraníc. Za týchto podmienok sme viazaní povinnosťou venovať osobitnú pozornosť riešeniu úlohy posilnenia bojaschopnosti našej krajiny,“ povedal Putin.

NATO pod vedením USA zvyšuje svoju prítomnosť v Poľsku, Estónsku, Lotyšku a Litve. Dúfa, že odstraší Moskvu od zopakovania krokov, akým bola ruská anexia ukrajinského Krymu v roku 2014.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie NATO Organizácia Severoatlantickej zmluvy