Ruska Jekaterina Makarovová postupuje do tretieho kola, vyradila Wozniacku

Jekaterina Makarovová
Jekaterina Makarová počas zápasu Wimbledonu, streda 4.7 2018 zdroj: SITA/AP

LONDÝN 4. júla (WebNoviny.sk) – Pre Dánku Caroline Wozniacku sa už v 2. kole dvojhry skončilo účinkovanie na treťom vrcholnom tenisovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne (2. – 15. júla, celková dotácia 34 miliónov libier). Druhá žena svetového rebríčka i podujatia v stredu podvečer podľahla nenasadenej Ruske Jekaterine Makarovovej za 129 minút 4:6, 6:1, 5:7. Na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu bola Wozniacka šesťkrát v osemfinálovom 4. kole, čo predstavuje stále jej kariérne wimbledonské maximum.

V prvom sete stredajšieho zápasu prehrávala Wozniacka 1:5, dokázala znížiť na 4:5, ale Makarovová pri vlastnom servise premenila druhý setbal. Druhé dejstvo jednoznačne patrilo čochvíľa 28-ročnej rodáčke z Odense a víťazke Australian Open na začiatku tohto roka, ktorá dovolila o dva roky staršej ruskej tenistke získať jediný gem v 6. hre. Rozhodujúci tretí set bol veľmi zaujímavý.

Tridsaťročná moskovská rodáčka v ňom viedla už 5:1, ale Wozniacka zabojovala a vyrovnala. Pritom Makarovová mala za stavu 5:4 a 40:0 tri mečbaly, neskôr v tomto geme aj štvrtý, no začínalo sa prakticky odznova. Za stavu 5:6 však Dánka nezvládla svoje podanie a celkovo šiesty mečbal ruskej protivníčky už neodvrátila.

Dvojhra žien – 2. kolo:
Jekaterina Makarovová (Rus.) – Caroline Wozniacka (Dán.-2) 6:4, 1:6, 7:5 za 129 minút