Ruskí hokejisti získali po prestrelke s Kanadou bronz

Slepyšev

UFA 5. januára (WEBNOVINY) – Bronzové medaily si na majstrovstvách hráčov do 20 rokov v Ufe vybojovali hokejisti domáceho Ruska, keď v stretnutí o konečné 3. miesto zdolali výber Kanady 6:5 po predĺžení. „Zborná“ už v 5. min vyhrávala dvojgólovým rozdielom, ale reprezentanti krajiny „javorového listu“ dokázali odpovedať na góly Rusov a v riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 5:5.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom o triumfe Ruska rozhodol v 62. min Ničuškin. Vo finále sa o 14.00 h SEČ stretnú Američania s reprezentantmi Švédska.

Kanada „20“ – Rusko „20“ 5:6 po predĺžení (2:3, 2:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 7. Nugent-Hopkins (Scheifele), 16. Huberdeau (Nugent-Hopkins, R. Murphy), 24. Scheifele

(Nugent-Hopkins), 33. R. Murphy (Nugent-Hopkins, Huberdeau), 51. Ritchie (Harrington) – 4. Chochlachjov (Djakov, Jarullin), 5. Jakupov (Jarullin, Nesterov), 8. Djakov (Tkačjov), 24. Mozer (Šalunov), 41. Jakupov (Kapustin), 62. Ničuškin (Tkačjov, A. Sergejev)

Obrazom: Najkrajšie momenty zo zápasu o bronz

Ruskí hokejisti porazili Kanadu 6:5
Sprava: Kanaďan Anthony Camara v tvrdom súboji s reprezentantom Ruska Andrejom Mironovom počas zápasu o bronz na MS 20 v Ufe. Foto: SITA/AP

Rus Jaroslav Dyblenko (28) inkasuje tvrdý úder od kanadského protivníka Bretta Ritchieho počas prvej tretiny vzájomného súboja o bronz na MS 20 v Ufe. Foto: SITA/AP
Kanadský hokejista Brett Ritchie (vľavo) vráža do súpera z Ruska počas vzájomného zápasu bronz na MS 20 v Ufe. Foto: SITA/AP
Kanadský útočník Phillip Danault padá ponad brankára ruského výberu Andreja Makarova počas zápasu o bronz na MS v Ufe. Foto: SITA/AP