Rusko je podľa Danka doležitým obchodným a investičným partnerom Slovenska

Andrej Danko
Predseda parlamentu Andrej Danko počas návštevy Moskvy. Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – V slovensko-ruských vzťahoch by sme sa podľa predsedu NR SR Andreja Danka mali viac sústrediť aj na posilňovanie medziľudskej dimenzie.

„Naše národy majú k sebe veľmi blízko, čo podčiarkuje aj podobnosť našich jazykov,“ povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko v Moskve po stretnutí s predsedom Štátnej dumy Ruskej Federácie Viačeslavom Volodinom.

Dôležitý obchodný a investičný partner

Snahou Slovenskej republiky je podľa Danka rozvíjať politický dialóg v prospech oboch našich krajín a prehĺbenia vzájomnej spolupráce.

Slovenská republika má podľa Danka záujem rozvíjať pragmatické a konštruktívne vzťahy orientované na výsledok, s dôrazom na energetiku, obchod a investície, cestovný ruch a spoločné projekty, ako aj na užšiu priamu spoluprácu s regiónmi Ruskej federácie.

„Rusko naďalej ostáva jedným z dôležitých obchodných a investičných partnerov SR mimo EÚ,“ povedal Danko.

Ďalšie stretnutia

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko odcestoval v nedeľu spolu s delegáciou na oficiálnu návštevu Ruskej federácie.

V rámci pracovného programu sa stretnú s predsedom Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Vjačeslavom Volodinom, predsedníčkou Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Valentinou Matvijenko, ako aj so svetovým šachovým veľmajstrom a súčasným podpredsedom Výboru pre medzinárodné vzťahy Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie Anatolijom Karpovom.

Parlamentná delegácia je na oficiálnej ceste po desiatich rokoch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoViačeslav Volodin