'Ruža' začala dobre, ale s favoritom jasne prehrala

MBK Ružomberok - Dinamo Kursk 60:82
Zľava: Dominika Barubová, Eva Kmeťová (Ružomberok), Natalya Vodopyanova a Candice Dupree (Kursk) počas zápasu osemfinále Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (Slovensko) – Dinamo Kursk (Rusko). Ružomberok, 15. január 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

RUŽOMBEROK 15. januára (WEBNOVINY) – Basketbalistky MBK Ružomberok prehrali v stredajšom prvom stretnutí osemfinále Európskeho pohára FIBA 2013/2014 s favorizovaným ruským klubom Dinamo Kursk vysoko 60:82 (38:35).

Liptáčky pritom začali výborne, celý prvý polčas viedli, najvyššie v 15. min rozdielom 12 bodov – 33:21.

Hostky však od stavu 38:32 pre MBK potiahli zlomovú 14-bodovú šnúru a utvorili si mierny náskok. Ten narástol v úvode záverečnej štvrtiny, ktorú Kursk vďaka skvelej streľbe odštartoval úsekom 17:3, až na 20 bodov (71:51).

Obrazom: Ružomberčanky prehrali s Dinamom Kursk o 22 bodov

Zľava: Veronika Černáková (Ružomberok) a Seimone Augustus (Kursk) počas zápasu osemfinále Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (Slovensko) – Dinamo Kursk (Rusko). Ružomberok, 15. január 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

Družstvá pred zápasom osemfinále Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (Slovensko) – Dinamo Kursk (Rusko). Ružomberok, 15. január 2014. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Josefin Vesterberg (Ružomberok), Seimone Augustus a Candice Dupree (Kursk) počas zápasu osemfinále Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (Slovensko) – Dinamo Kursk (Rusko). Ružomberok, 15. január 2014. Foto: SITA/Milo Fabian
Zľava: Staphanie Murphy a Josefin Vesterberg (Ružomberok), Natalia Vodopyanova a Jelena Milovanovic (Kursk) počas zápasu osemfinále Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (Slovensko) – Dinamo Kursk (Rusko). Ružomberok, 15. január 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

Odvetný duel pod košmi Dinama je na programe vo štvrtok 23. januára o 19.00 h miestneho času (16.00 h SEČ). Vo vyraďovacej časti rozhoduje počet víťazstiev, resp. súčet skóre z oboch duelov. Budúcotýždňový duel sa preto môže skončiť aj remízou a nebude nasledovať predĺženie. O postupujúcom z tejto dvojice je však prakticky už rozhodnuté.

Výsledok – streda – osemfinále – prvý zápas:

MBK Ružomberok (SR) – Dinamo Kursk (Rus.) 60:82 (17:13, 21:22, 10:19, 12:28)

Najviac bodov: Murphyová 17, D. Baburová 11 – Augustusová 21, Milovanovičová a Dupreeová po 12

Zostava a body Ružomberka: Murphyová 17, D. Baburová 11 (3 trojky), Kmeťová, Brezániová a Černáková po 5 (Staalvantová 7, Vesterbergová a Remenárová po 5)

Najviac bodov Kurska: Augustusová 21, Dupreeová a Milovanovičová po 12

TH: 13/10 – 11/10, fauly: 21 – 14, trojky: 8 – 6

Hlas:

Juraj Suja (tréner Ružomberka): „Súper potvrdil svoju kvalitu, najmä v druhom polčase. Mám dosť zmiešané pocity. Po obrátke sme síce neprestali bojovať, ale prestali sme hrať basketbal. Ak by sme pokračovali v nasadenom trende, zápas by sme určite viac zdramatizovali. Dievčatá však musím pochváliť, že sa s týmto súbojom popasovali statočne. Hoci sme prehrali, divákom sme pripravili pekný zážitok, o čom svedčí aj ich mohutný potlesk po zápase.“