Ružomberčanky si prehrou skomplikovali postupovú nádej

Ružomberok_novosibirsk
Zľava: Sidney Spencer z Novosibirsku a Katarína Tetemondová z Ružomberka počas 1. zápasu osemfinále basketbalového zápasu Európskeho pohára FIBA žien medzi MBK Ružomberok (SR) a Dynamo GUVD Novosibirsk (Rus.). Foto: SITA/Branislav Račko

RUŽOMBEROK 20. novembra (WEBNOVINY) – Basketbalistky MBK Ružomberok si skomplikovali cestu za postupom do play-off Európskeho pohára FIBA 2013/2014, lebo v stredajšom stretnutí 3. kola podľahli doma maďarskému tímu Pinkk Pécsi 424 rozdielom deviatich bodov 63:72 (25:33). Zverenky Juraja Suju majú v tabuľke G-skupiny bilanciu 1 víťazstvo – 2 prehry.

Liptáčky pritom v stredu vôbec nezačali zle, viedli 9:4 aj 13:6, ale o sľubný náskok prišli ešte v prvej štvrtine. Hostky v jej závere vyrovnali (13:13) a karta sa pomaly začala obracať. Pinkk sa ujal vedenia 24:17 aj 27:19 a prvý polčas vyhrali rozdielom ôsmich bodov. Maďarské družstvo si po obrátke utvorilo dvojciferný náskok, ktorý mu stačil na úspech. Už v 31. min narástol rozdiel v skóre na rozhodujúcich 20 bodov (59:39).

Úvodných sedem minút sme hrali doslova perfektne. Potom však prišlo niekoľko zlomových momentov, ktoré posadili súpera na koňa. Ak by sme vyhrali prvú štvrtinu, zápas by sa zrejme vyvíjal ináč. Maďarský tím nás prevýšil najmä v úspešnosti trojkových pokusov. Dievčatá však bojovali až do konca a napokon som rád, že sa to skončilo celkom prijateľným rozdielom,“ komentoval tréner Juraj Suja.

MBK Ružomberok nastúpi v ďalšom pohárovom súboji takisto v domácom prostredí – v stredu 27. novembra proti belgickému tímu Wallonia Basket (18.00). Zo skupiny postúpia ďalej prvé dve družstvá.

MBK Ružomberok (SR) – Pinkk Pécsi 424 (Maď.) 63:72 (13:13, 12:20, 14:22, 24:17)

Zostava a body Ružomberka: Murphyová 16, Staalvantová 9, D. Baburová 8, Kmeťová a Brezániová po 4 (Černáková 17, Vesterbergová 5, Remenárová 0)

TH: 13/11 – 15/11, fauly: 18 – 24, trojky: 4 – 7, rozhodovali: Cekov (Bul.), Zapolski (Poľ.) a Kardum (Chor.)