Ružomberok v lige opäť vyhral, uspel aj Slovan v Moravciach

Ružomberčania prelomili šnúru prehier, zvíťazili nad Podbrezovou
Blažek Vaščák (vpravo) z ŽP Šport Podbrezová a Oliver Práznovský (druhý vpravo) z MFK Ružomberok v zápase 18. kola futbalovej Fortuna ligy 2014/15 medzi ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok. Podbrezová, 22. november 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti Ružomberka zvládli na jar aj druhé domáce vystúpenie vo Fortuna lige s výsledkom 2:1.

Po minulotýždňovom víťazstve nad Senicou zdolali hráči spod Čebraťa týmto tesným rezultátom aj Myjavu v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej súťaže a výraznejšie sa odpútali od zostupovej 12. priečky. Naopak „kopaničiari“ v jarnej časti ešte nezabodovali: po debakli v Trnave (1:5) nestačili ani na Ružomberok a zostali na 29 bodoch.

Masaryk netrafil z pokutového kopu bránku

Už v 6. min sobotňajšieho zápasu sa po rohovom kope od Saparu v skrumáži presadil český obranca MFK Rosa a prekonal Solničku – 1:0. Domáci sa však dlho netešili, pretože už o dve minúty neskôr sa presadil bývalý hráč Ružomberka Pekár a vyrovnal. Pre kanoniera Myjavy to bol už deviaty presný zásah v tejto sezóne.

V 39. min mal ideálnu možnosť na opätovný ružomberský náskok Masaryk, ale z pokutového kopu netrafil bránku hosťujúceho tímu. Domácich však tento moment neznepokojil a hneď na začiatku druhého polčasu prišiel rozhodujúci moment v stretnutí: v 46. min na priamy kop špílmachra Saparu najvyššie vyskočil stopér Ján Maslo a hlavou rozhodol o troch bodoch pre MFK.

Slovan skóroval v záveroch polčasov

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava potvrdili v Zlatých Moravciach úlohu favorita a v sobotňajšom zápase zvíťazili nad domácim tímom 2:0. Úradujúci majster sa otriasol po prehre v úvodnom jarnom vystúpení so Žilinou (0:2) a proti FC ViOn skóroval na konci oboch polčasov.

V 44. min sa po prečíslení ocitol Lester Peltier zoči-voči brankárovi Pavlovi Kováčovi a nemal problém presne zakonciť – 0:1. Tri minúty pred záverom duelu sa lopta dostala k voľnému Adamovi Zreľákovi a zimná posila „belasých“ strelila na jar prvý súťažný gól.

DAC rozhodol v predposlednej minúte

Nový tréner futbalistov Dunajskej Stredy Tomislav Marič sa v sobotu večer dočkal prvého ligového víťazstva na lavičke FC DAC 1904.

Jeho zverenci zdolali na domácom trávniku nováčika z Podbrezovej tesne 1:0.

Rozhodujúci moment stretnutia prišiel až v 89. min: po rohovom kope striedajúceho Jakuba Brašeňa vyskočil najvyššie Ľubomír Michalík a jarná akvizícia z kazašského Kajratu Almaty rozhodla hlavou o dôležitých troch bodoch pre mužstvo zo Žitného ostrova.

Odpovedať mohol na strane „železiarov“ Blažej Vaščák, ale v závere zblízka nevyrovnal.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015:

MFK Ružomberok – Spartak Myjava 2:1 (1:1)

Góly: 6. Rosa, 46. J. Maslo – 8. Š. Pekár, ŽK: 45. Gerát, 72. Mário Almaský, 80. L. Janič – 35. Bílovský, 71. E. Daniel, 85. Švec, 90.+ Š. Pekár, rozhodovali: Smolák – Brendza, Jenčura, 2153 divákov

Ružomberok: Šavol – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak – Martin Nagy – Zošák, Sapara (90. J. Vavrík), Gerát, Turčák (46. Mário Almaský) – Masaryk (71. L. Janič)

Myjava: Solnička – P. Jánošík, Černáček, Častulín (64. Ľ. Kolár), Švec – Marček – E. Daniel, Bílovský, D. Duga (75. Janco), Š. Pekár – Peňaška (60. M. Kuzma)

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 44. L. Peltier, 87. Zreľák, ŽK: 41. Pavelka, 80. Mance – 62. L. Peltier, 69. Jablonský, rozhodovali: Kráľovič – E. Weiss, Bobko, 2126 divákov

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Tipurič, Pintér, Chren – Charizopulos – Orávik, Szöke, Karaš (80. Mikinič), Juhar (61. Mazan) – Pavelka (72. Mance)

Slovan: Krnáč – Čikoš, Gorosito, Saláta, Jablonský – Simovič, Dobrotka (67. Lásik) – L. Peltier (81. K. Mészáros), Štefánik (89. F. Ďuriš), F. Kubík – Zreľák

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová 1:0 (0:0)

Gól: 89. Ľ. Michalík, ŽK: 24. Štepanovský – 8. Hovančík, 38. Vaščák, 66. Migaľa, rozhodovali: P. Hrčka – Slyško, Borsányi, 3211 divákov

Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík, Kwin, Šnirc – M. Ljubičič – E. Ujlaky (70. Brašeň), Krišto (46. Sarr), Sesar (82. B. Ľupták), Štepanovský – Szarka

Podbrezová: Hanák – Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško – Vaščák, Podio, M. Kochan, Hovančík – Nworah (68. Šlapák), Škutka