Rybáriková neuspela v 1. kole birminghamskej štvorhry

Bez názvu
Magdaléna Rybáriková Foto: SITA/AP

BIRMINGHAM 7. júna (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v štvrtkovom zápase 1. kola štvorhry na turnaji WTA Aegon Classic v britskom Birminghame keď po boku Estónky Kaie Kanepiovej nestačila na rumunsko-novozélandskú dvojicu Sorana Cirsteová a Marina Erakovicová. Rybáriková s Kanepiovou síce zvíťazili v prvom sete 7:5, prehrali však druhé dejstvo (3:6) a za kratší koniec ťahali aj v rozhodujúcom zápasovom tajbrejku (9:11).

Viac sa 22-ročnej piešťanskej rodáčke darilo v dvojhre, keď rovnako vo štvrtok zdolala Rusku Arinu Rodionovovú 2:1 na sety a postúpila už do štvrťfinále turnaja.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí osemfinálového 3. kola dvojhry a jedného duelu 1. kola štvorhry na tenisovom turnaji WTA Aegon Classic v britskom Birminghame (International, dotácia 220 000 USD, tráva):

Dvojhra – 3. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (SR-4) – Alla Kudriavcevová (Rus.-16) 6:4, 6:2 za 74 minút

Magdaléna Rybáriková (SR-14) – Arina Rodionovová (Rus.) 6:7 (1), 6:0, 6:1 za 126 minút

Mirjana Lučičová (Chor.) – Andrea Hlaváčková (ČR) 6:2, 7:6 (4)

Alison Riskeová (USA) – Aravane Rezaiová (Fr.-8) 7:5, 6:7 (6), 6:2

Šuaj Pcheng (Čína-3) – Heather Watsonová (V. Brit.) 7:6 (1), 6:1

Sabine Lisická (Nem.) – Tamira Paszeková (Rak.) 7:6 (1), 6:4

Ana Ivanovičová (Srb.-2) – Rebecca Marinová (Kan.-13) 6:3, 6:2

Marina Erakovicová (N. Zél.) – Sara Erraniová (Tal.-7) 5:7, 6:4, 6:3

Štvorhra – 1. kolo:

Sorana Cirsteová, Marina Erakovicová (Rum./N. Zél.) – Kaia Kanepiová, Magdaléna Rybáriková (Est./SR) 5:7, 6:3, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 86 minút.

Viac k osobe Ana IvanovičováAndrea HlaváčkováAravane RezaiováDaniela HantuchováKaia KanepiováMagdaléna RybárikováMarina ErakovicováSabine LisickáSara ErraniováSorana Cirsteová