Rybáriková vyradila v Nottinghame nasadenú šestku Watsonovú

Najkrajšie momenty zo šiesteho dňa Wimbledonu
Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala v 3. kole dvojhry žien na Wimbledone s bieloruskou kvalifikantkou Oľgou Govorcovovou za 104 minút 6:7 (4), 3:6. Foto: SITA/AP

NOTTINGHAM 7. júna (WebNoviny.sk) – O prekvapenie na úkor nasadenej hráčky sa na tenisovom turnaji WTA International Aegon Open v anglickom Nottinghame (dotácia 250 000 USD, tráva) postarala Slovenka Magdaléna Rybáriková, ktorá otočila vývoj utorkového duelu 1. kola so šestkou singlového pavúka podujatia Heather Watsonovou z Veľkej Británie a za 107 minút zvíťazila 4:6, 6:0, 6:4.

Rybáriková v úvodnom dejstve nezužitkovala vedenie 3:1, v druhom sete nepustila súperke ani gem a v tretej časti získala rozhodujúci brejk v treťom geme na 2:1. V ôsmej hre odvrátila štyri brejkbalové možnosti Watsonovej a potom už pri vlastnom podaní doviedla stretnutie do víťazného konca.

Súperkou 27-ročnej piešťanskej rodáčky, ktorá má už istotu prémie 3310 dolárov a 30 bodov do rebríčka, bude v 2. kole dvojhry Rakúšanka Tamira Paszeková.

Dvojhra – 1. kolo:

Magdaléna Rybáriková (SR) – Heather Watsonová (V. Brit.-6) 4:6, 6:0, 6:4 za 107 minút