S tenisovou kariérou sa lúčia Srbka Jovanovská-Petrovičová a Austrálčan Matosevic

Marinko Matosevic, Bojana Jovanovská-Petrovičová
Austrálsky tenista Marinko Matosevic vľavo a srbská tenistka Bojana Jovanovská-Petrovičová vpravo. Foto: koláž WBN

BELEHRAD 29. novembra (WebNoviny.sk) – Srbská tenistka Bojana Jovanovská-Petrovičová oznámila ukončenie súťažnej kariéry. O svojom kroku informovala fanúšikov prostredníctvom sociálnych sietí.

„Prvá kapitola môjho života je na konci. Moja kariéra profesionálnej hráčky sa skončila. Po mnohom uvažovaní, početných zraneniach a operáciách bolo veľmi ťažké spraviť definitívne rozhodnutie. Stále mám vášeň pre tenis a súťaženie, no moje telo už neposlúcha. Keďže už nemôžem trénovať a hrať tak, ako som zvykla, odovzdávať to najlepšie a napĺňať ciele, nemám inú možnosť,“ uviedla Srbka. Jej rebríčkovým maximom v dvojhre je 32. miesto. Z víťaznej trofeje sa tešila v roku 2012 v azerbajdžanskom Baku a o rok neskôr v uzbeckom Taškente.

Profesionálnu kariéru sa rozhodol ukončiť aj Austrálčan Marinko Matosevic. Pred piatimi rokmi sa 33-ročný rodák z Bosny a Hercegoviny dostal na 39. miesto v dvojhre. „Skutočne neviem, čo povedať. So zmiešanými pocitmi oznamujem, že už sa nebudem venovať športu, ktorý milujem. V skutočnosti som skončil už vo februári, ale oficiálne som to chcel oznámiť presne 14 rokov po zisku prvého bodu. Bola to skvelá cesta, želám si, aby sa nikdy neskončila, no cítim, že je to správne rozhodnutie,“ dodal k svojej rozlúčke Matosevic.

Minulý týždeň sa po druhýkrát rozhodla pre tenisový dôchodok aj Patty Schnyderová. Čoskoro 40-ročná Švajčiarka sa k tenisu vrátila v roku 2015 po narodení dcéry Kim. Po návrate na kurty sa však už nedočkala žiadneho prenikavého úspechu. „Som vďačná za 20 rokov v tenisovom kolotoči bez vážnejšieho zranenia. Ďakujem všetkým za podporu a najmä mojej rodine,“ skonštatovala na sociálnej sieti bývalá svetová sedmička.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Patty Schnyderová