S vražedným útokom na policajtku neďaleko Paríža spájajú ďalších päť ľudí

French police officers block the access next to the police station where a police official was stabbed to death Friday in Rambouillet, south west of Paris, Saturday, April 24, 2021. Anti-terrorism Investigators were questioning three people Saturday detained after the deadly knife attack a day earlier on a police official at the entry to her station in the quiet town of Rambouillet, seeking a motive, purported ties to a terrorist group and whether the attacker, killed by police, acted alone. ()
Podozreniu z účasti na vražde policajtky čelí päť osôb. Foto: archívne, AP Photo/Michel Euler

V súvislosti s vražedným útokom na policajtku neďaleko Paríža už francúzske úrady vyšetrujú päť ľudí. Informoval o tom v nedeľu štátny zástupca pre boj s terorizmom Jean-Francois Ricard.

Páchateľom útoku nožom, pri ktorom v piatok zomrela neozbrojená zamestnankyňa policajnej stanice v meste Rambouillet, je podľa francúzskych úradov 37-ročný muž tuniského pôvodu.

Policajtka, ktorá sa stala obeťou útoku, mala 49 rokov a zamestnaná bola ako administratívna pracovníčka. V minulosti došlo vo Francúzsku k zavraždeniu niekoľkých policajtov, pričom páchateľmi boli aj islamskí extrémisti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom