Sacramento vrátilo na súpisku svoju najväčšiu hviezdu

DeMarcus Cousins

SACRAMENTO 25. decembra (WEBNOVINY) – Klub zámorskej basketbalovej NBA Sacramento Kings po dvoch dňoch vrátil na súpisku svoju najväčšiu hviezdu DeMarcusa Cousinsa, ktorého minulú sobotu suspendoval na dobu neurčitú za neprofesionálne správanie a poškodenie tímu.

Dvadsaťdvaročný robustný pivot mal slovný konflikt s koučom Keithom Smartom počas polčasovej pauzy piatkového zápasu na palubovke Los Angeles Clippers, v ktorom hostia prehrali 85:97.

Spomenutá škriepka a jej konzekvencie by mohli urýchliť črtajúci sa odchod problematického hráča do iného klubu. Najväčšia hviezda Kings mala so 48-ročným koučom takú ostrú slovnú výmenu, že nadriadený mu prikázal zostať v šatni. Cousins nazbieral v I. polčase predmetného duelu 9 bodov a 5 doskokov.

Cez prestávku som urobil chybu. Čo sa však udeje v šatni, zostáva v nej,“ povedal Cousins, ktorý má v sezóne 2012/2013 priemer 16,6 bodu a 9,5 doskoku na zápas. Hráčom Sacramenta je od júla 2010. Cousins v nedeľu počas dištancu nenastúpil na zápas s Portlandom.