Sagan si prešiel snehovým peklom, taktika jeho tímu zlyhala

Contadora zarmútili preteky, na Tirreno prišiel o víťazstvo
Cyklisti mali na Monte Terminillo bojové podmienky, problémy im spôsoboval sneh. Contador prišiel o víťazstvo. Foto: facebook.com/tinkoffsport

MONTE TERMINILLO 16. marca (WEBNOVINY) – Jedným z najsmutnejších cyklistov v cieli nedeľňajšei 5. etapy na pretekoch Tirreno – Adriatico bol Alberto Contador. Líder tímu Tinkoff-Saxo pre celkovú klasifikáciu nenašiel v koncovke stúpania na Monte Terminillo odpoveď na atak Kolumbijčana Naira Quintanu (Movistar) a do cieľa po 194 km na zasneženom kopci prišiel s odstupom 55 sekúnd za hlavným rivalom v boji o celkové víťazstvo.

Quintana nasadil ostré tempo

„Bol som príliš vzadu, keď Quintana nastúpil. Nasadil ostré tempo s pravidelným rytmom a nedokázal som sa k nemu priblížiť. Určite som v tejto etape veril v lepší výsledok, ale nepodarilo sa mi to,“ povedal v cieli Contador prítomným zástupcom médií.

Portál Cyclingnews pripomína, že zlyhala aj tímová réžia Tinkoff-Saxo, lebo okrem Romana Kreuzigera nik nepomohol Contadorovi v záverečných kilometroch náročnej etapy v snežení na Terminille vo výške 1675 metrov. Contador, ktorý obhajuje na Tirreno – Adriatico celkový triumf práve pred Quintanom, priznal, že etapa im v tíme nevyšla podľa predstáv.

„Nebudem sa vyhovárať, sme zodpovední za to, že sme to nezvládli. Deň predtým som spadol a v nedeľu ma všetci pozorne strážili. Nik mi však nepomohol, nechcel so mnou ťahať,“ uviedol Contador. Jeho tímový riaditeľ Bjarne Riis zostal skôr v pozícii obhajcu svojich pretekárov.

Sagan šetril sily na ďalšie etapy Tirrena

„Myslím si, že sme urobili, čo bolo v našich silách. Alberto sa pokúsil o nástupy niekoľkokrát po utrhnutí sa Quintanu, ale nevyšlo mu to. V záverečnom stúpaní predviedol dobrú prácu Ivan Basso, ale aj Roman Kreuziger, ktorý prišiel do cieľa len niekoľko sekúnd za Contadorom,“ cituje server tímu Tinkoff-Saxo Bjarneho Riisa.

Obrazom: Cyklistov na Monte Terminillo potrápil sneh

V celkovej priebežnej klasifikácii Contadorovi patrí piata priečka s odstupom 1:03 min za lídrom Quintanom. Španielov tímový kolega Slovák Peter Sagan v nedeľu prišiel do cieľa s vyše 20-minútovým odstupom a rozlúčil sa s priebežnou pozíciou v prvej desiatke pretekov. Sagan šetril sily na zostávajúce dve etapy Tirrena.

Video: Posledné kilometre pretekov

https://www.youtube.com/watch?v=hP7oENpi4aU

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alberto ContadorBjarne RiisIvan BassoPeter SaganRoman Kreuziger