Salaha Abdeslama obvinili z vrážd a použitia zbraní

Abdeslam
Salah Abdeslam pri zatýkaní v bruselskej štvrti Molenbeek, 18. marca 2016. Foto: SITA/AP

Paríž 27. apríla (WebNoviny.sk) – Salaha Abdeslama, údajného spolupáchateľa vlaňajších útokov v Paríži, obvinili dnes vo Francúzsku z vrážd spáchaných pri teroristickom čine a z použitia výbušnín a strelných zbraní.

Predbežné obvinenia boli vznesené krátko po tom, ako dnes Belgicko na základe európskeho zatykača vydalo 26-ročného Abdeslama francúzskym orgánom, informovala agentúra AP s odvolaním sa na Abdeslamovho právnika Franka Bertona.

Po príchode do Francúzska Abdeslama predviedli pred vyšetrujúceho sudcu, ktorý rozhodol o vznesení obvinení. Ešte dnes by ho mali previezť do jednej z väzníc v parížskom regióne s najvyšším stupňom stráženia, kde bude v samoväzbe pod dohľadom osobitného tímu dozorcov.

Abdeslam je považovaný za jediného preživšieho priameho účastníka teroristických útokov v Paríži z 13. novembra 2015, ku ktorým sa prihlásila organizácia Islamský štát. Zahynulo pri nich 130 ľudí a ďalších vyše 350 utrpelo zranenia.

Po parížskych útokoch Abdeslam ušiel do Belgicka, kde ho v bruselskej štvrti Molenbeek zadržali až 18. marca – po vyše štyroch mesiacoch strávených na úteku, keď bol označovaný za najhľadanejšieho zločinca v Európe. O tom, že Abdeslam má byť vydaný do Francúzska, rozhodol belgický súd 31. marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salah Abdeslam