Samsung má nové profi-monitory

Sync Master
Foto: Samsung

BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) – Samsung predstavil nové profesionálne monitory Sync Master S27A850, S24A650 a S24A350T (číslo za S v ich názve vyjadruje veľkosť uhlopriečky). Prvý z nich je momentálne vlajkovou loďou medzi profesionálnymi monitormi Samsungu a má primát vo využití technológie PLS (Plane to Line Switching). Tá umožňuje vertikálny i horizontálny pozorovací uhol 178° pri vernej reprodukcii farieb, monitor je schopný zobraziť 100 % obrazového priestoru sRGB a má extrémne rozlíšenie 2560×1440 pixelov, teda štvornásobok 720p rozlíšenia HDTV.

Zvyšné dva monitory tiež ponúkajú široký vertikálny i horizontálny uhol pokrývajúci 178°. Ich statický kontrastný pomer 3000:1 umožňuje extra vysoké rozlíšenie, prostredníctvom ktorého je aj statický obraz zobrazený s omnoho väčšou hĺbkou. Monitory sú popri špičkovej kvalite obrazu aj úsporné. V rámci funkcie Eco Saving je možné nastaviť tri režimy úspory energie (vypnuté, 25 %, 50 %), čím možno v porovnaní s inými monitormi s podobnými rozmermi a parametrami usporiť až 30 % energie.

O ďalšiu úsporu energie pri modeloch S27A850 a S24A650 sa starajú senzory Eco Motion a Eco Light. Prvý sám vypína monitor, ak pred obrazovkou dlhšiu dobu nedôjde k žiadnemu pohybu, druhý upravuje jas podľa intenzity svetla okolitého prostredia. Zaujímavou funkciou týchto monitorov je PBP, teda „obraz vedľa obrazu“. Používateľ vďaka nej môže pripojiť k jednému monitoru súčasne dva počítače. Všetky tri monitory by sa na našom trhu mali objaviť už v najbližších týždňoch, ich cena zatiaľ nebola presne stanovená.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung