Samsung upozorňuje, že jeho zisk za prvý kvartál bude slabší, ako sa očakáva

Samsung, logo
Foto: ilustračné, SITA/AP

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Juhokórejský výrobca elektroniky Samsung Electronics očakáva, že jeho zisk za prvý kvartál bude nižší, ako trh predpovedal.

Pokles cien pamäťových čipov

Najväčší výrobca smartfónov na svete v utorok uviedol, že odhaduje väčší pokles cien pamäťových čipov, ako sa očakávalo, a to v dôsledku sezónneho oslabenia dopytu. Informoval o tom portál cnbc.com.

Analytici konštatovali, že firmy prevádzkujúce dátové centrá, ktoré kupujú pamäťové čipy Samsungu, v posledných mesiacoch spomalili objednávky.

Spomalenie predaja smartfónov

Predaj pamäťových čipov okrem toho negatívne ovplyvnilo aj spomalenie predaja smartfónov. „Sektor polovodičov prechádza obdobím úprav zásob, predovšetkým pre distribučné siete,“ uviedli minulý týždeň analytici Citi.

Dodali, že tempo rastu predaja polovodičov v Ázii výrazne oslabilo od polovice roku 2018 vzhľadom na obchodné napätie medzi USA a Čínou, spomalenie čínskej ekonomiky, slabší ako očakávaný dopyt po smartfónoch a pokles cien pamäťových čipov.

Analytici Citi však prognózujú, že dopyt sa oživí v druhej polovici roku 2019 a bude pokračovať v roku 2020 aj v neskoršom období.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung