San Jose prerušilo víťaznú šnúru Rangers, nebodova

AKTUALIZOVANÉ

NEW YORK 20. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti San Jose ukončili sedemzápasovú víťaznú sériu New York Rangers, keď jazdcov na ich ľade Madison Square Garden zdolali 7:3. Okrem víťaznej šnúry Rangers sa skončila aj séria slovenského útočníka Mariána Gáboríka, ktorý bodoval v prvých ôsmich stretnutiach sezóny. V deviatom sa to už útočníkovi tímu z Mannhatanu nepodarilo, na bránku San Jose vyslal 3 strely a dve minúty sedel na trestnej lavici. Gól a dve asistencie Ryana Smytha dopomohli Los Angeles k víťazstvu 4:1 na ľade Dallasu. Michal Handzuš sa v American Airlines Centre prezentoval jednou strelou. Ľubomír Višňovský bol najvyťaženejším hráčom Edmontonu pri výhre 2:1 nad Vancouverom.

Každá séria sa raz musí skončiť. Ukázalo sa to aj v pondelok v noci v New Yorku, kde domáci Rangers po sedemzápasovej víťaznej šnúre okúsili po druhý raz v sezóne chuť prehry. Rangers viedli v stretnutí s posledným víťazom Prezidentskej trofeje po deviatich minútach hry už 2:0, no ešte do prestávky sa hosťujúcemu tímu podarilo vyrovnať a v ďalšej časti duelu už Sharks dominovali. „Podarilo sa im rýchlo dostať do zápasu, nám to trvalo chvíľu dlhšie. Potom však prišiel Staubitzov gól, po ňom sa presadil Heater a my sme opäť začali hrať našu hru,“ zhodnotil vydarené stretnutie Patrick Marleau, ktorý si v súboji vylepšil svoje osobné štatistiky o gól a dve asistencie. „Dva veľké góly a potom sme už mali priebeh zápasu vo svojich rukách,“ skonštatoval Joe Thornton.

Na domácom ľade štadióna Rexall Place sa vynikajúcim spôsobom prezentovala letná posila Edmontonu Nikolaj Chabibulin. Ruský gólman vychytal 39 striel hráčov Vancouveru a výraznou mierou sa pričinil o víťazstvo „olejárov“ 2:1. Hráčom Canucks sa podarilo vsietiť aj druhý gól, presný zásah Kyleho Wellwooda však prišiel až po záverečnom klaksóne a preto nemohol byť uznaný. „Počul som už sirénu, všetko to však zbehlo veľmi rýchlo, preto som si nebol istý,“ opísal celú situáciu prvý muž duelu Chabibulin. „Nebol to pre nás potešujúci konečný výsledok. Odohrali sme najlepší zápas na ľade súpera, no nevedeli sme sa gólovo presadiť,“ uviedol obranca hostí Christian Ehrhoff.

„Králi“ z Los Angeles ukončili trojzápasovú šnúru bez víťazstva a v Dallase triumfovali 4:1. „V nedeľu nás zatlačila do kúta chrípka. V posledných desiatich minútach pondelkovej prvej tretiny sa mi zdalo, akoby boli hráči unavení z cestovania. Potom sme však odohrali veľmi solídnu druhú časť hry,“ uviedol po stretnutí tréner hostí Terry Murray. Pre Kings to bol už totiž šiesty duel na ľade súpera v rade, vo štvrtok sa „králi“ konečne opäť predstavia na vlastnom ľade. „Myslel som si, že to bude pre nás vynikajúca séria na súperových klziskách. Toto víťazstvo nám dodalo sebadôveru pred ďalším domácim zápasom,“ povedal Smyth, ktorý sa s 3 bodmi stal prvou hviezdou stretnutia.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Rangers – San Jose 3:7 (2:2, 0:3, 1:2)

Góly: 8. Drury (M. Staal, Avery), 9. Del Zotto (Kotalík, Callahan), 58. Lisin (Avery, Gilroy) – 13. Staubitz (Shelley), 19. Heatley (Demers, Boyle), 22. Ortmeyer (Ferriero, Huskins), 27. Setoguchi (J. Thornton, Marleau), 38. Setoguchi (Marleau, D. Murray), 44. Vesce (Heatley), 59. Marleau (Demers, Setoguchi). Vylúčení: 7:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:30, brankári: Valiquette (41. Lundqvist) – Nabokov. Diváci: 18 200.

Dallas – Los Angeles 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 18. Benn (B. Morrow, Grossman) – 26. R. Smyth (D. Brown, Stoll), 34. J. Williams (Greene,R. Smyth), 36. Kopitar (J. Williams, R. Smyth), 59. Simmonds (D. Brown). vylúčení: 5:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:32, brankári: Turco – Quick. Diváci: 16 210.

Edmonton – Vancouver 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 21. O’Sullivan (Grebeškov), 51. Gagner (O’Sullivan) – 7. Bernier (Wellwood). Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Stortini – Rypien obaja na 5 min za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:40, brankári: Chabibulin – Luongo. Diváci: 16 839.

Štatistiky slovenských hokejistov pôsobiacich v kanadsko-americkej NHL (za menom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, bodov, +/-, striel a trestných minút) – stav k 19. októbru 2009:

9. Andrej Sekera (Buffalo) 3 0 0 0 -1 3 2

Brankári (za menom nasleduje počet zápasov, gólový priemer a percentuálna úspešnosť zákrokov):