SaS má tisíce Priateľov slobody, pomáhajú odborným tímom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Sloboda a Solidarita
Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 4. februára (WebNoviny.sk) – Priateľom slobody sa môže stať každý, kto sa z rôznych dôvodov nechce angažovať vo verejnom živote ako člen politickej strany, ale chce aktívne ovplyvňovať smerovanie Slovenska.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa politickej strany Sloboda a Solidarita Katarína Svrčeková okrem bežného členstva v strane SaS dáva ľuďom aj inú možnosť, keďže napríklad vojaci či zamestnanci štátnej správy nemôžu byť členmi. Kým za členstvo sa strane platí ročný poplatok, za túto formu spolupráce záujemca neplatí. SaS má podľa slov hovorkyne v súčasnosti 170 členov a 5 565 Priateľov slobody.

„Projekt Priateľ slobody sa teší veľkej obľube, lebo neznamená žiadne záväzky či obmedzenia. Registrácia je jednoduchá, cez našu webovú stránku. Hlavnou výhodou sú informácie o strane Sloboda a Solidarita a dianí v nej, ktoré Priatelia slobody pravidelne dostávajú a možnosť kandidovať za stranu, či dokonca podieľať sa na tvorbe programu. Komunikuje s nimi predseda SaS Richard Sulík, ale aj podpredsedovia a poslanci,“ povedala s tým, že tiež dostávajú pozvánky na zaujímavé akcie organizované stranou.

Ako uviedol líder SaS Richard Sulík, Priatelia slobody ochotne spolupracujú v odborných tímoch, ktoré pôsobia v rámci strany. „V marcových voľbách sa všetci naši tímlídri stali poslancami a ich tímy sa pekne rozrástli aj o Priateľov slobody,“ povedal. Priatelia slobody si podľa Svrčekovej začínajú organizovať vlastné stretnutia v rámci Slovenska, kde sa k ním pridávajú aj poslanci Národnej rady SR.

SaS má celkovo vytvorených 16 odborných tímov, medzi ktorými je napríklad tím pre zdravotníctvo, dane a odvody, vnútornú a vonkajšiu bezpečnosť, školstvo, životné prostredie či sociálne vylúčené spoločenstvá. V každom z nich sa angažujú okrem poslancov, ktorí sú tímlídrami, aj Priatelia slobody. SaS tak poukazuje na skutočnosť, že nie je dôležité mať 500 členov ako vlani hovoril predseda SNS Andrej Danko. Ako povedal Danko v rozhovore pre agentúru SITA, každá strana musí mať svoje štruktúry a hierarchia ich musí rešpektovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoKatarína SvrčekováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita