Aktualizované: Šatan a Ramsay oznámili nomináciu Slovenska na Švajčiarsky pohár

Miroslav Šatan, Craig Ramsay
Zľava: Generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Craig Ramsay. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 27. novembra 19:16

BRATISLAVA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Posledným turnajom pre slovenskú hokejovú reprezentáciu v tomto kalendárnom roku bude Švajčiarsky pohár v Luzerne v dňoch 14.- 15. decembra.

Tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan do Švajčiarska nominovali 22 hráčov, až 12 z nich je z najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a desiati zo zahraničných líg. Na rozdiel od novembrovej turnajovej previerke v nemeckom Krefelde v nominácii aktuálne figuruje aj útočník Marek Hrivík z tímu Viťaz Podoľsk, ktorý je účastníkom KHL.

„Pred novembrovým turnajom som bol zranený a s generálnym manažérom Mirom Šatanom sme sa dohodli, že ho vynechám a budem sa snažiť prísť v decembri. Prídem teda veľmi rád,“ povedal Marek Hrivík.

„Marek má určite šancu objaviť sa aj v nominácii na domáci šampionát. Veríme, že bude zdravý a vydrží mu forma, akú mal doteraz. Na pozícii centra sme mali v minulosti nedostatok kvality. Stále preto prebieha hľadanie a medzi hráčmi aj istý konkurenčný boj,“ vysvetlil dôvody povolania kreatívneho útočníka 44-ročný Šatan.

V nominácii aj traja nováčikovia

Na rozdiel od novembrovej turnajovej previerke v nemeckom Krefelde v nominácii aktuálne figuruje aj útočník Marek Hrivík z tímu Viťaz Podoľsk, ktorý je účastníkom KHL. V bránke sa predstaví Denis Godla z fínskeho KalPa Kuopio, ktorý na Nemeckom pohári tiež chýbal.

Švajčiarsky pohár 2018 – zápasy Slovenska

štvrtok 13. decembra: Slovensko – Rusko olympionici (16.15)
štvrtok 13. decembra: Švajčiarsko – Rakúsko (20.15)
piatok 14. decembra: Rakúsko – Rusko olympionici alebo Slovensko (16.15)
piatok 14. decembra: Švajčiarsko – Slovensko alebo Rusko olympionici (20.15)

Absolútnymi nováčikmi v A-tíme SR budú obrancovia Adam Drgoň, Vojtech Zeleňák (obaja HKM Zvolen) a útočník Samuel Buček (HK Nitra). Až piatich hokejistov má v nominácii vedúci tím Tipsport ligy HKM Zvolen vrátane najproduktívnejšieho hráča najvyššej domácej súťaže Michala Chovana.

Petrovický a Droppa asistentmi Ramsayho

Slovenskí hokejisti sa vo štvrtok 13. decembra o 16.15 h postavia proti olympijskému výberu Ruska. Na základe výsledku tohto zápasu sa potom v piatok 14. decembra stretnú s jedným z dvojice Švajčiarsko, Rakúsko.

Pre Slovákov to bude druhá turnajová previerka v tejto sezóne, ktorá vyvrcholí májovými majstrovstvami sveta v Bratislave a v Košiciach.

Začiatkom novembra sa reprezentanti SR predstavili na Nemeckom pohári, na ktorom obsadili tretie miesto. Hlavnému trénerovi Craigovi Ramsaymu budú v Luzerne asistovať Róbert Petrovický a Ivan Droppa.

„Tých, ktorých by sme chceli vidieť, boli buď v Nemecku alebo budú teraz vo Švajčiarsku. Ďalších mien už veľa nie je, no nevylučuje sa, že niekto bude mať dobrú druhú polovicu, výkonnostne vyskočí a možno sa objaví vo februári v nominácii na domáci turnaj. Prípade dostane pozvánku v apríli,“ povedal v utorok popoludní generálny manažér slovenskej hokejovej reprezentácie Miroslav Šatan.

Informácie priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie

  • na decembrový turnaj o Švajčiarsky pohár v Luzerne

Brankári: Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, 1 zápas / 0 gólov), Denis Godla (KalPa Kuopio/Fín., 6/0)

Obrancovia: Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera/ČR, 89/6), Adam Drgoň (HKM Zvolen, 0/0), Marek Ďaloga (Mora IK/Švéd., 79/7), Martin Chovan (HC 07 Detva, 3/0), Tomáš Malec (HC Kometa Brno/ČR, 16/0), Mislav Rosandič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 7/0), Martin Štajnoch (EC Red Bull Salzburg (Rak./EBEL, 18/0), Vojtech Zeleňák (HKM Zvolen, 0/0)

Útočníci: Samuel Buček (HK Nitra, 0/0), Lukáš Handlovský (HKM Zvolen, 5/0), Marek Hrivík (Víťaz Podoľsk/Rus./KHL, 8/1), Libor Hudáček (Bílí Tigři Liberec/ČR, 90/19), Michal Chovan (HKM Zvolen, 4/1), Milan Kytnár (HKM Zvolen, 9/0), Róbert Lantoši (HK Nitra, 3/0), Matej Paulovič (Mountfield Hradec Králové/ČR, 16/2), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 6/1), Branislav Rapáč (HK Nitra, 3/0), Dávid Šoltés (HC Košice, 4/0), Radoslav Tybor (HC Vítkovice Ridera/ČR, 39/3)

Realizačný tím: Miroslav Šatan (generálny manažér), Craig Ramsay (hlavný tréner), Róbert Petrovický, Ivan Droppa (asistenti trénera), Ján Lašák (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Zuzana Chrenková (manažérka), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Milan Petro (lekár), Michal Sýkora, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Dušan Čulka, Juraj Stopka (výstrojoví manažéri), Peter Jánošík (média manažér)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Craig RamsayDenis GodlaIvan BarankaJán LašákLibor HudáčekMarek ĎalogaMarek HrivíkMartin ŠtajnochMichal ChovanMichal SýkoraMilan KytnárMiroslav ŠatanRadovan PulišRóbert PetrovickýSamuel BučekTomáš Malec
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia