Šatan informoval o hráčoch zo zámoria, Pánikova poistka na MS v hokeji 2019 je v štádiu riešenia

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

PIEŠŤANY 16. apríla (WebNoviny.sk) – S pribúdajúcim časom smerom k začiatku májových majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku má generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan plné ruky práce. Jeho úlohou je totiž poskladať čo najsilnejší tím pre domáci šampionát.

Už v stredu s k výberu SR pripojí mladý útočník Marián Studenič zo zámorskej AHL a o týždeň ho budú nasledovať hokejisti z NHL – chýbať by nemali Tomáš Tatar, Richard Pánik či Christián Jaroš. „O týždeň v utorok budú všetci v Piešťanoch. Pánikova poistka je stále v štádiu riešenia,“ prezradil Šatan.

V hre je viacero hráčov

Čo sa týka dopĺňania kádra, v hre je ešte viacero hráčov. V Česku sa sezóna skončila pre trojicu Tomáša Maleca, Mareka Čiliaka a Petra Čerešňáka.

Malec sa k nám nepripojí, pretože má nejaké problémy s chrbtom. Čiliakovi sme dali niekoľko dní voľno, tiež mal nejaké zdravotné problémy, ktoré ho trochu limitovali. Prichádza do úvahy na ďalší zraz. To isté platí aj o Čerešňákovi,“ informoval GM slovenského družstva.

Slovensko bude mať niekoľko zástupcov vo finále najvyššej českej aj fínskej súťaže. „Sledujeme české finále a pri všetkých hráčoch budeme zvažovať ich formu a prínos pre mužstvo. Všetci sú možnosťou. Vo Fínsku ak už bude Michal Krištof voľný a bude zdravý, budeme ho kontaktovať,“ pokračoval Miroslav Šatan a doplnil, že spomedzi finalistov slovenskej extraligy je v hľadáčiku 3 – 5 mien.

O Budajovi zatiaľ neuvažujú

Už v noci na stredu sa môže s play-off zámorskej NHL rozlúčiť suverénny víťaz základnej časti Tampa Bay Lightning aj so slovenským obrancom Erikom Černákom. „Hovoril som s ním ešte pred play-off. Aktuálne si musíme počkať na koniec série. Ak sa tá séria skončí, tak sa mu ozvem. Tampa je však veľmi silný tím a ešte sa netreba tešiť dopredu. Erik nepovedal nie, ale že sa budeme baviť po konci vo vyraďovacej časti,“ pridal ďalšie správy Miroslav Šatan a vyjadril sa aj k tomu, že „blesky“ prehrávajú v sérii s Columbusom Blue Jackets už 0:3 na zápasy: „Všetkých odborníkov zatiaľ prekvapilo, ako to ide. Niekedy tímy, ktoré do poslednej chvíle bojujú o play-off, tak majú lepšiu vyraďovaciu časť, ako tie, ktoré bez problémov preniknú ďalej.“

Na utorkovom zraze národného tímu v Piešťanoch padlo aj meno brankára Petra Budaja. „Bavíme sa o ňom, ale len keby sa stalo niečo dramatické, tak by sme možno do nejakej možnosti mohli zahrnúť aj jeho. Zatiaľ o tom neuvažujeme,“ dodal Šatan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Šatan
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia