Šatan svojim gólom rozhodol, skóroval aj Demitra

Miroslav šatan

NEW YORK 22. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský útočník Miroslav Šatan gólom z bekhendu na 3:2 v 88. min v presilovke za priveľký počet hráčov súpera na ľade rozhodol o víťazstve Bostonu 3:2 nad Buffalom v stredajšom štvrtom zápase štvrťfinálového prvého kola play-off Východnej konferencie zámorskej NHL o Stanleyho pohár. „Medvede“ vedú v sérii 3:1 a môžu rozhodnúť už v piatok v Buffale, v ktorom veterán Šatan strávil 8 sezón. „Som rád, že som dnes mohol môjmu tímu pomôcť. Ani si nespomínam, kedy sa mi čosi takéto naposledy podarilo,“ citovala prvú hviezdu stretnutia M. Šatana internetová stránka profiligy. Tridsaťpäťročný rodák z Jacoviec zaznamenal svoj predchádzajúci presný zásah v predĺžení duelu vyraďovacej časti 23. apríla 1999 a zariadil tým víťazstvo práve Buffalu 3:2 proti Ottawe. Okrem Šatana v drese domácich Bruins nechýbal ani kapitán Zdeno Chára, ktorý si do individuálnych štatistík pripísal jeden plusový bod. V zostave „šablí“ si svoje miesto našiel aj Andrej Sekera, ale ani jemu sa bodovo presadiť nepodarilo a tiež má na konte jeden plusový bod navyše.

Zo Slovákov sa v stredu presadil aj Pavol Demitra, ktorý svojím 22. gólom v play-off NHL vyrovnal stav stretnutia na 2:2, čím prispel k úspechu Vancouveru na ľade Los Angeles Kings. „Canucks“ vyhrali 6:4 a vyrovnali stav série na 2:2. V tomto napínavom súboji strhli víťazstvo na svoju stranu hráči Vancouveru piatym gólom iba necelé tri minúty pred koncom duelu gólom z hokejky Henrika Sedina. Poistku v podobe šiesteho presného zásahu už do odkrytej bránky Kings pridal Ryan Kesler. V zostave domácich „kráľov“ nechýbal Michal Handzuš, ale v tomto stretnutí sa mu nedarilo tak ako v tom predošlom a do štatistík si pripísal iba dva mínusové body.

Montreal bez Jaroslava Haláka v bránke podľahol Washingtonu doma 3:6 a v tejto sérii prehráva už 1:3. Dominancia Capitals zo základnej časti sa opäť prejavila a tím z hlavného mesta USA má už v ďalšom stretnutí na domácom ľade možnosť potvrdiť rolu favorita a vyškrtnúť hokejistov Canadiens z listiny uchádzačov o Stanleyho pohár. Troma bodmi k výhre Washingtonu prispeli osvedčení strelci Alexander Ovečkin a Nicklas Bäckström. O úspechu hostí rozhodla až tretia tretina, ktorú domáci prehrali 1:4. Najlepším hráčom stretnutia sa stal brankár Capitals Semion Varlamov, ktorý predviedol 36 úspešných zákrokov v treťom víťaznom zápase v rade. „Dnes večer bol vynikajúci, jedným slovom skvelý. A ten rozdiel bolo vidieť,“ nešetril slovami chvály na adresu brankára Varlamova Mike Knuble.

Výsledky stredajších stretnutí štvrťfinálového 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár:

Západná konferencia:

Los Angeles – Vancouver 4:6 (1:0, 2:2, 1:4) – stav série: 2:2

Góly: 14. Doughty (Brown, Frolov), 26. Brown (Modin, Frolov), 38. Kopitar (Simmonds, O’Donnell), 54. Simmonds (Smyth, J. Johnson) – 24. Ehrhoff (Edler, Wellwood), 36. DEMITRA (Ehrhoff), 48. Samuelsson (D. Sedin, O’Brien), 53. Salo (H. Sedin, D. Sedin), 58. H. Sedin (D. Sedin), 59. Kesler. Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:37, brankári: Quick – Luongo. Diváci: 18 322.

Východná konferencia:

Montreal – Washington 3:6 (1:1, 1:1, 1:4) – stav série: 1:3

Góly: 10. Cammalleri (Metropolit, Hamrlík), 36. Gionta (Markov, M.-A. Bergeron), 59. Moore (Hamrlík) – 9. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Green), 40. Knuble (Gordon, Carlson), 52. Ovečkin (Siomin), 53. Chimera (Bradley), 58. Knuble (Nicklas Bäckström), 60. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Poti). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 39:38, brankári: Price – Varlamov. Diváci: 21 273.

Boston – Buffalo 3:2 po dvojnásobnom predĺžení (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0) – stav série: 3:1

Góly: 43. Krejčí (P. Bergeron, Hunwick), 47. P. Bergeron (Paille, J. Boychuk), 88. ŠATAN (Ryder, Rask) – 3. Kennedy (Ennis, McCormick), 27. Montador (Connolly). Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Lucic – Rivet obaja 5 min za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 39:37, brankári: Rask – Miller. Diváci: 17 565.

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej SekeraMichal HandzušMiroslav ŠatanNicklas BäckströmPavol DemitraRyan KeslerSemion VarlamovZdeno Chára