Schmiedlová na US Open zabojuje o premiérovú účasť v osemfinále, k výhre jej „pomohla“ sama Masárová (video+foto)

US Open Tenis, Anna Karolína Schmiedlová
Slovenská ženská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová zdolala v stredajšom zápase 2. kola Rebeku Masárovú za 95 minút 7:6 (0), 6:2. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 31. augusta, 14:08

Slovenskej tenistke Anne Karolíne Schmiedlovej sa iba piatykrát v kariére podarilo prejsť cez 2. kolo dvojhry žien na niektorom z grandslamových turnajov.

Na newyorskom US Open v stredu zdolala Španielku so slovenským pôvodom Rebeku Masárovú za 95 minút 7:6 (0), 6:2 a prienikom do 3. kola tým vyrovnala svoje miestne maximum ešte z roku 2015.

Rozhodovalo sa v tajbrejku

Schmiedlová sa s Masárovou stretla na okruhu WTA druhýkrát, vlani vo švédskom Bastade uspela v troch setoch Španielka. Slovenka v stredu odohrala s premožiteľkou svetovej osmičky Marie Sakkariovej z Grécka v 1. kole vyrovnaný prvý set. Viedla 1:0 i 2:1, neskôr prehrávala 2:4 a otočila stav na 5:4.

Napokon sa rozhodovalo v tajbrejku, v ktorom Masárová neuhrala ani bod. V druhom sete Schmiedlová ani raz nestratila podanie, súperke ho zobrala dvakrát a triumfovala jasne 6:2.

„Veľmi si to vážim a ťažko hľadám slová. Podarilo sa mi zdolať dobrú súperku. Keby som hrala so Sakkariovou, asi by som si na ňu verila menej. Z Masárovej som však tiež mala rešpekt, má super sezónu, výborne servuje a rebríčkovo je približne rovnako ako ja,“ povedala 28-ročná košická rodáčka podľa oficiálneho webu Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Boj o účasť v osemfinále

Stredajší zápas proti Masárovej nezačala Slovenka ideálne. „Úvod zápasu bol z mojej strany horší, no vzchopila som sa. Opäť mi pomohol servis, odohrala som niekoľko pekných výmen. Ku koncu mi pár chybami pomohla aj súperka. Týmto víťazstvom som vyrovnala svoje maximum na US Open, skúsim ešte zabojovať aj v ďalšom kole a vylepšiť ho,“ pokračovala Schmiedlová.

Jej grandslamovým maximom je osemfinálové 4. kolo z tohtoročného Roland Garros v Paríži. Aby sa do rovnakej fázy dostala aj vo Flushing Meadows, musí zdolať Číňanku Wang Sin-jü, ktorá si v 2. kole poradila so Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou. Schmiedlová a Wang Sin-jü si zmerajú sily po prvý raz.

Užíva si pekne rozbehnutú sezónu

Slovenka priznala, že v príprave na US Open jej pomohla účasť na „hardových“ turnajoch v Prahe aj kolumbijskej Barranquille, na ktorých sa dostala do štvrťfinále resp. semifinále.

„Do New Yorku som prišla trošku skôr, mám to tu rada. Chcela som pred začiatkom dobre potrénovať. Potrebovala som si aj oddýchnuť, lebo po turnaji v Kolumbii som bola extrémne unavená. Prežívam však zatiaľ veľmi peknú sezónu,“ dodala Schmiedlová.

V stredu bola na US Open 2023 v akcii aj jediná slovenská deblistka Tereza Mihalíková, spolu s Číňankou I-fan Sü podľahli v 1. kole štvorhry žien českej dvojici Barbora Strýcová, Markéta Vondoušová za 67 minút 4:6, 1:6.