SDKÚ sľubuje, že po voľbách vytvorí krajinu, kde platí zákon

Frešo. Kaník
SDKÚ má dvoch kandidátov na predsedov samosprávnych krajov. Pavla Freša (vpravo) v Bratislave a Ľudovíta Kaníka Banskej Bystrici. Foto: Archívne foto SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Nadchádzajúce parlamentné voľby, finančná situácia strany, ale i kauza Váhostav boli témou sobotňajšieho rokovania Ústrednej rady SDKÚ-DS v Strečne.

SDKÚ schválila volebný štáb

Ústredná rada SDKÚ-DS schválila vytvorenie volebného štábu pre nadchádzajúce parlamentné voľby, ktoré sa uskutočnia v marci 2016. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová služba SDKÚ-DS, na čele volebného štábu bude stáť Peter Húska, ktorý sa podieľal kampaniach SDKÚ-DS pre krajské voľby v roku 2013 a voľby do Európskeho parlamentu v roku 2014.

„O podobe kandidátky do parlamentných volieb rozhodnú primárne voľby. Ústredná rada SDKÚ-DS zaviazala Prezídium SDKÚ-DS, aby primárne voľby vyhlásilo v čo najkratšom čase,“ uvádza sa v tlačovej správe z rokovania ústrednej rady. Strana chce tradične osloviť pravicových voličov.

Ústredná rada SDKÚ-DS zároveň odsúhlasila vznik odborných sekcií. Ich úlohou bude „významnou mierou podieľať sa na zrozumiteľnom, dosiahnuteľnom a úspešnom programe, ktorý pomôže zo Slovenska vytvoriť krajinu, v ktorej bude platiť zákon, oplatí sa v nej študovať, pracovať či žiť a kde štát nebude zbytočnými prekážkami obmedzovať občanov, živnostníkov alebo podnikateľov“.

Témou rokovania bola i finančná situácia strany, úprava jej finančného poriadku. Ústredná rada SDKÚ-DS taktiež odsúhlasila vznik odborných sekcií.

Ústredná rada SDKÚ-DS prijala aj uznesenie, v ktorom kauzu stavebnej spoločnosti Váhostav – SK, a.s. označila za „kolosálne zlyhanie vlády Roberta Fica, ktorý po troch rokoch nečinnosti zvaľuje vinu na opozíciu“. Snahu strany Smer-SD o odvolanie opozičného zástupcu vo vedení NR SR, podpredsedu parlamentu – predsedu KDH Jána Figeľa – považuje SDKÚ „za návrat Slovenska do novembrovej noci 1994, kedy Vladimír Mečiar zbavil opozíciu akýchkoľvek kontrolných právomocí“.

Vláde Roberta Fica preto SDKÚ-DS pripomína, „že práve SDKÚ-DS predstavila návrh komplexného riešenia, ktoré umožní veriteľom vyplatiť pohľadávky vo výške 100 percent bez rizika, že sa na to poskladajú všetci daňoví poplatníci“, dodáva sa v tlačovej správe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Mečiar
Firmy a inštitúcie SDKÚ-DS Slovenská demokratická a kresťanská únia – Demokratická strana