Sediaci biatlonista Gajdičiar obsadil pätnáste miesto

Slávnostný sľub členov výpravy SR na zimné paralympijské hry
Zľava: Slovenský reprezentant v bežeckom lyžovaní pre ZPH 2014 Vladimír Gajdičiar a prezident SR Ivan Gašparovič počas slávnostného sľubu členov výpravy SR na XI. zimné paralympijské hry (ZPH) v Soči 2014. Bratislava, 28. február 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČERVENÁ POĽANA 8. marca (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Vladimír Gajdičiar obsadil 15. miesto v sobotňajších pretekoch na 7,5 km v kategórii sediacich v úvodný deň biatlonových súťaží na zimných paralympijských hrách v Soči.

V komplexe Laura skúseného 46-ročného Slováka obrali o lepší výsledok aj dva pády, ktoré ho na trati stáli cenné sekundy. Gajdičiar po pretekoch povedal, že sa cítil na umiestnenie v prvej desiatke, ale nevyšlo mu to. Za paralympijským šampiónom Rusom Romanom Petuškovom zaostal o viac než 3 minúty, hoci predviedol bezchybnú streľbu.

„Bežecky som zo seba vydal všetko a tiež streľba bola na nulu. Ak som fanúšikov doma sklamal, ospravedlňujem sa, ale na lepší výsledok to nevyšlo,“ komentoval v cieli Gajdičiar. Štvornásobný účastník zimných paralympijských hier a jediný slovenský zástupca v biatlone a bežeckom lyžovaní čo-to doplnil aj k svojim dvom pádom. „V zákrutách bol sneh na trati až príliš mäkký a na dvoch stoosemdesiatstupňových som spadol. Ale aj tak to boli pekné preteky,“ dodal Gajdičiar.