Sekera potrebuje v Edmontone čas, očakávajú od neho viac

Foto: SITA/AP

EDMONTON 12. októbra (WebNoviny.sk) – Keď si predstavitelia hokejového Edmontonu začiatkom leta na šesť rokov zaviazali Andreja Sekeru, mädlili si ruky, aký stabilizačný prvok získali na svoju modrú čiaru. Stále v to veria. Slovenský obranca sa totiž ešte len prispôsobuje novému prostrediu a zodpovednostiam v ňom, píše Edmonton Sun.

Dvadsaťdeväťročnému Prievidžanovi, koniec-koncov ako celému kolektívu Oilers, vôbec nevyšiel vstup do novej sezóny NHL. Mužstvo prehralo oba zápasy, má skóre 1:5 a pri troch inkasovaných góloch bol na ľade práve Sekera. „Stal sa súčasťou nového kolektívu, snaží sa postupne na všetko prísť. V Nashville urobil očividnú chybu, po ktorej dal súper víťazný gól. Vie o tom, nemusíme mu to pripomínať,“ povedal tréner Todd McLellan.

Od kľúčového muža defenzívy vyžaduje najmä rýchlejšie odohranie puku a nie, že si s ním bude komplikovať život v hre jedného proti jednému. „Potrvá mu nejaký čas, kým si zvykne. Ide o veľmi dobrého hráča a očakávame od neho viac. Ale je omnoho dôležitejšie, že on očakáva viac od seba,“ doplnil pred Edmonton Sun kouč McLellan.

Andrej Sekera má na konte 488 zápasov v základnej časti a 159 bodov, pred príchodom do Edmontonu hral v Los Angeles, Caroline a Buffale. V sezóne 2015/2016 zarobí 6,5 milióna dolárov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Sekera
Firmy a inštitúcie Edmonton Oilers